Dohráno MOL Cup

Hokejbalisté Kladna získali potřetí za sebou titul v extralize

Ústí nad Labem - Hokejbalisté Kladna získali potřetí za sebou titul v extralize. Ve třetím finálovém utkání vyhráli na hřišti Ústí nad Labem 2:1 v prodloužení a ovládli sérii 3:0 na zápasy. Zlatým hattrickem napodobilo Kladno svého finálového soupeře a Mladou Boleslav. Severočeši triumfovali dokonce čtyřikrát za sebou v letech 1991 až 1994, Středočeši stejně tak v letech 2000 až 2003.

Ústí nad Labem, které už v sezoně vyhlásilo, že z finančních důvodů hraje pravděpodobně poslední sezonu v nejvyšší soutěži, vedlo od třetí minuty díky gólu Miroslava Růžičky. Ten vzápětí ještě trefil tyč a v závěru druhé třetiny při jeho vyloučení vyrovnal Lukáš Hudeček. V páté minutě nastavení rozhodl o titulu kladenský kapitán Jan Příhoda.