ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Nymburk v Jadranské lize zvítězil nad Brijegem

Nymburk - Basketbalisté Nymburka v Jadranské lize po dvou prohrách zabrali a dnes na domácí palubovce porazili Široki Brijeg 73:59. Dvaceti body a devíti doskoky se blýskl Chester Simmons. Jen o dva body méně zaznamenal Pavel Slezák, který si vytvořil letošní střelecký rekord. Po 22 kolech mají Středočeši bilanci deseti výher a dvanácti porážek a mohli by se posunout ze současného desátého místa.

Deset výher mají i Aleksandrovac a Vršac. Nymburk příští pátek v Jadranské lize opět doma hostí Cedevitu Záhřeb.

Sedminásobní čeští šampioni hodili za hlavu rozpačitá vystoupení z Evropského poháru ULEB, kde v osmifinálové skupině prohráli všech pět zápasů a už ztratili šanci na postup.

Duel se Širokim Brijegem ovládali od samého začátku a už po první čtvrtině vedli o třináct bodů. Přestože si ve druhé čtvrtině vybrali slabší chvíli, soupeři nedali šanci na zvrat. Soupeři tak oplatili prohru z prvního listopadového utkání v Bosně a Hercegovině.