MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Basketbalisty Pardubic nezastavil v rozletu ani USK Praha

Praha - Vítěznou sérii basketbalistů Pardubic v úvodu nové ligové sezony nezastavil ani USK Praha, který lídrovi tabulky doma podlehl vysoko 63:92. Velký podíl na páté výhře svěřencům Jana Slowiaka měl Jiří Černošek, který proměnil všech pět pokusů za tři body a celkem nastřílel 19 bodů. Navíc doskočil šest míčů. Hosté, kteří jsou posledním neporaženým týmem v soutěži, měli od začátku navrch. V první čtvrtině vedli až o jedenáct bodů. Pražanům se povedlo na přelomu první a druhé části snížit na rozdíl čtyř bodů, přesto Východočeši vyhráli poločas o 16 bodů.

Ve třetí čtvrtině předvedly Pardubice desetibodovou šňůru a definitivně soupeřův odpor zlomily. Jejich nejvyšší náskok v utkání činil 32 bodů. K vítězství si hosté pomohli celkem 14 trojkami.