neděle 28. května 2017 Vilém

Povýšil si doplaval pro svou normu – bronz

Londýn - Třicetiletý Jan Povýšil z předchozích tří paralympijských účastí v Sydney, Aténách a Pekingu vytěžil čtyři bronzové medaile. V Londýně si naplánoval šest startů a k prvnímu z nich nastoupil na trati 50 m volným způsobem. V rozplavbě byl čtvrtý nejrychlejší, ve finále zaplaval o 1,18 s rychleji a byla z toho bronzová medaile.

Jan Povýšil
Jan Povýšil

Dá se tedy říct, že Jan Povýšil, kterému mezi sportovci nikdo neřekne jinak než Dědek, povýšil bronz na normu. Bronzovou medaili získal už před 12 lety v Austrálii a hned tři bronzové medaile si přivezl před čtyřmi lety z Pekingu.

Jedinou mezinárodní akcí, na které se vášnivému fotografovi Povýšilovi povedlo porušit svou normu, bylo mistrovství světa, kde skončil dvakrát druhý.