BBV po 25 letech

Kajakářka Idemová startuje na rekordní osmé olympiádě

Londýn - Italská kajakářka Josefa Idemová si jako první žena v historii zapsala start na osmých olympijských hrách. Dnes se v Londýně představila v rozjížďkách a v semifinále K1 na 500 metrů a zajistila si účast ve finále.

Josefa Idemová
zdroj: ISIFA

Sedmačtyřicetiletá Idemová se poprvé pod pěti kruhy představila v roce 1984 v Los Angeles, kde ještě za rodné Německo získala bronz v deblkánoi s Barbarou Schüttpelzovou. Následně si připsala jako singlkanoistka medailové úspěchy v Atlantě, Sydney, Aténách i v Pekingu. V Sydney 2000 získala své jediné olympijské zlato v závodu na 1 500 metrů.

Nakročeno za medailí má i v Londýně, když postoupila do finále poté, co vyhrála svou semifinálovou rozjížďku. Více startů na olympijských hrách než Idemová mají jen tři muži. Devětkrát se to povedlo lotyšskému střelci Afanasijsovi Kuzminsovi a rakouskému jachtaři Hubertu Raudaschlovi. Absolutním rekordmanem se pak v Londýně stane kanadský jezdec parkuru Ian Miller, který si připíše svůj desátý start na hrách.