ČTsport

ČTsport
sobota 24. června 2017 Jan

Boxer Chládek se v předvečer zápasu cítí skvěle

Velikost textu:

Londýn – Zítra můžu vstoupit do ringu naplno, říká o sobě dvaadvacetiletý Zdeněk Chládek. Díky poradci na výživu se může večer i najíst, zbavil se stresu kvůli udržování váhy. Po tréninku má teď mladík z Teplic jeden a půl kila pod limitem.

Zdeněk Chládek
Zdeněk Chládek

Chládka čeká v kategorii do 64 kg v prvním kole Munch-Erdene Urančimeg z Mongolska. Čech si dovolil odložit nervy i proto, že se na hry přímo neprobojoval. V červnu dostal pro turnaj divokou kartu.

Zdeněk Chládek:

Nervózní jsem, už to přišlo, ale odpovědnost žádnou necítím. Nic moc velkého se ode mě nečeká. Jsem rád, že jsem se sem dostal. Mám z toho pocit uspokojení, ale samozřejmě do toho dám všechno, co je ve mně, a uvidíme. Řekl jsem si, že je to šance, která přijde možná jednou za život. Dal jsem do toho maximum, snad se to odrazí ve výkonu.

Měsíc se Chládek místo dovolené, kterou kvůli olympiádě zrušil, tvrdě připravoval a před životním soubojem se cítí nejlépe v kariéře. K tomu mu pomohla spolupráce se specialistou na výživu, díky němuž si drží váhu. Na základě nově sestaveného jídelníčku si ale musel odepřít hodně věcí. Musel se začít vyhýbat oblíbenému KFC, kole a pije jen čistou vodu z vodovodu.

Na novou stravu si bronzový medailista z juniorského mistrovství světa 2008 zvykl, ale už se těší, že si po návratu domů všechno vynahradí. Dokonce si psal seznam, který už má pět stran položek pití, jídla a restaurací.

"Jsou tam různé sladkosti, kola, to je jasné, medovník, který mi upeče maminka, pak guláš, čína, i když je to relativně dietní, tak jsem ji nemohl. Je na něm strašně moc věcí," říká Chládek.

Český boxer se na olympijských hrách představí poprvé po dvanácti letech. Naposledy za českou vlajku bojoval Rudolf Kraj v Sydney v roce 2000, přivezl tehdy stříbrnou medaili.

V Londýně se Chládek soustředil na svůj den D, po sportech zatím nechodil, maximálně sledoval české barvy v televizi. Z tribuny ho bude povzbuzovat i jeho otec a přítelkyně v tričku s jeho jménem.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Řecko - Francie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Řecko - Francie aktualizováno před 1 hodinou Praha - Šampionát basketbalistek pokračuje. Ve hře byly ještě dvě poslední volné vstupenky na mistrovství světa, které si zajistily Lotyšky a Turkyně. Prvními finalistkami jsou ...
   • ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0 vydáno před 46 minutami Krakov – V Krakově se hraje utkání, které velmi zajímá českou reprezentaci. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky věří, že nedojde na černý scénář a Italové neporazí své ...
   • Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště
    Video
    Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště vydáno před 48 minutami Brno – Na brněnském Výstavišti byla zahájena Olympiáda dětí a mládeže. Přes 4000 mladých sportovců ve věku 13–16 let bude soutěžit o svoje první velké medaile. Přímý přenos ...
   • ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2 aktualizováno před 7 minutami Tychy – Jestli čeští fotbalisté do 21 let chtějí postoupit do semifinále mistrovství Evropy, musejí porazit Dánsko. A to nejlépe co největším rozdílem – při tří a ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.