Svět motorů

Seknutí za devět milionů. Gudas dostal kromě pokuty i stopku na deset zápasů

Radko Gudas z Philadelphie byl za seknutí soupeře v utkání proti Winnipegu tvrdě a spravedlivě potrestán. Od disciplinární komise dostal distanc na deset zápasů. Sedmadvacetiletý Čech rovněž přijde o více než 408 tisíc dolarů (zhruba 8,9 milionu korun).

Radko Gudas
zdroj: ČTK/ZUMA

Gudas v první třetině zápasu proti Jets sekl hokejkou do krku ležícího útočníka Winnipegu Mathieua Perreaulta.

Účastník letošního mistrovství světa byl nejprve vyloučen na dvě minuty, po zhlédnutí záznamu rozhodčí jeho trest změnili na pět minut a do konce zápasu.

Perreault nebyl zraněn a vstřelil první gól Winnipegu, který Philadelphii zdolal 3:2 po nájezdech.

Gudasovi u disciplinární komise uškodilo, že je opakovaným provinilcem. Účastník olympijských her v Soči známý svou tvrdou hrou dostal například před dvěma lety distanc na tři zápasy za zákrok na hlavu Miky Zibanejada, minulou sezonu zase zahájil až po stopce na šest duelů, kterou si vysloužil za naražení Austina Czarnika na hrazení v přípravném utkání.