MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Frk otevřel střelecký účet Detroitu v nové hale a zazářil třemi body

V přípravných zápasech NHL se blýskl z českých hráčů zejména Martin Frk, který v dresu Detroitu zaznamenal dvě branky a navíc přidal i gólovou asistenci. Významným způsobem se tak podílel na výhře Rudých křídel 5:1 v utkání proti Bostonu. Přesné zásahy si připsali také Lukáš Sedlák z Columbusu a Michael Špaček z Winnipegu. V brance Arizony se představil Marek Langhamer, který odchytal poslední třetinu duelu se San Jose a dvě branky inkasoval až v samostatných nájezdech.

Martin Frk přijímá gratulace spoluhráčů z Detroitu
zdroj: ČTK/AP autor: Paul Sancya

Čtyřiadvacetiletý Frk na začátku druhé třetiny vyrovnal na 1:1 a v 43. minutě skóre uzavřel. Vítěz Calder Cupu s Grand Rapids v AHL z minulé sezony ještě asistoval u jedné ze dvou branek Franse Nielsena, jenž si stejně jako Frk připsal tři body. Přednost v brance vítězů dostal před Petrem Mrázkem Jimmy Howard, za Detroit nenastoupili ani Libor Šulák a Filip Hronek.

Rudá křídla se poprvé představila v nové Little Caesars Areně, která nahradila Joe Louis Arenu, sloužící Detroitu od roku 1979 až do konce minulé sezony. Premiéru si nenechalo ujít 17 314 diváků.

Podívejte se na Frkovy góly:

Sedlák první brankou v přípravě dostal Columbus do vedení 2:1 na ledě Chicaga, když brankáře Berubeho překvapil střelou z úhlu. Největší měrou se na výhře 3:2 podílel finský gólman Joonas Korpisalo a za 52 pochytaných střel byl zvolen hlavní hvězdou utkání. Za Chicago znovu nastoupil obránce Jan Rutta, jenž v červnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč jednoletý kontrakt. V předchozím duelu proti Columbusu skóroval, tentokrát si zapsal minusový bod.

Dres Winnipegu poprvé v letošní přípravě oblékl Špaček a v páté minutě v přesilové hře bekhendovou dorážkou otevřel skóre zápasu s Edmontonem. Dvacetiletý Špaček odehrál téměř 19 minut a při porážce 2:6 si připsal jeden záporný bod.

Langhamerovi přepustil místo po čtyřech inkasovaných gólech Fin Antti Raanta. A třiadvacetiletého českého brankáře dokázali za 25 minut hry překonat až v nájezdech Logan Couture a Tim Heed. Obránce Radim Šimek nastoupil za San Jose podruhé v řadě a odehrál téměř 20 minut, Tomáš Hertl zůstal mimo sestavu.

Na jediné brance Washingtonu v souboji s Carolinou se nahrávkou podílel Jakub Vrána. Za Hurricanes, kteří zvítězili 4:1, nastoupil potřetí za sebou útočník Martin Nečas. Pavel Zacha se asistencí podílel na domácí výhře New Jersey 2:1 nad NY Rangers. Mimo sestavu hostů zůstali brankář Ondřej Pavelec i útočník Filip Chytil, jenž předtím bodoval dvakrát v řadě.

Výhru Dallasu 4:0 v St. Louis slavil Radek Faksa, byť nebodoval, stejně jako Vladimír Sobotka a Adam Musil na straně Blues. Ottawa přehrála Montreal 5:1, u jediné trefy hostů asistoval Tomáš Plekanec. V sestavě Montrealu chyběli útočník Aleš Hemský i bek Jakub Jeřábek.

Přípravné zápasy před NHL:

Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Branky: 8. Mikael Granlund, 23. Dumba - 25. Agozzino.

Detroit - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0) Branky: 26. a 43. Frk, 34. a 36. Nielsen (na první Frk), 37. Helm - 15. Czarnik.

Washington - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Branky: 17. Chiasson (J. Vrána) - 11. Williams, 33. Carrick, 43. Gauthier, 58. Faulk.

New Jersey - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Branky: 29. Blandisi, 55. Stafford (Zacha) - 43. Crawley.

Buffalo - Toronto 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) Branky: 37. Fasching - 6. Van Riemsdyk, 41. Kapanen, 59. Sošnikov.

St. Louis - Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) Branky: 3. Hamhuis, 16. Spezza, 45. Elie, 56. Janmark.

Chicago - Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Branky: 17. Anisimov, 59. Toews - 12. Murray, 25. Sedlák, 26. Bjorkstrand.

Ottawa - Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) Branky: 5. a 60. Brown, 10. Reinhart, 22. Oduya, 30. Stone - 33. Hudon (Plekanec).

Arizona - San Jose 4:5 po sam. nájezdech (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0) Branky: 1. a 22. Cousins, 8. Stepan, 10. L. Schenn - 11. a 19. Boedker, 27. Goodrow, 28. Labanc, rozhodující sam. nájezd Heed. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 25 minut, ze 12 střel neinkasoval.

Edmonton - Winnipeg 6:2 (2:1, 0:1, 4:0) Branky: 48. a 56. Puljujärvi, 9. a 52. Malone, 9. J. Jokinen, 43. McDavid - 5. M. Špaček, 29. Lipon.