sobota 16. prosince 2017 Albína
NHL

Detroit vyhrál nad Vancouverem, Kindl si připsal asistenci

Detroit - Hokejisté Detroitu zvítězili v jediném nedělním utkání NHL nad Vancouverem 5:3, jednou asistencí k tomu přispěl i český obránce Jakub Kindl. Oba soupeři do zápasu vstupovali se sérií tří výher, vedoucí tým Pacifické divize ji však prodloužit nedokázal.

Radost hokejistů Detroitu

Úvod utkání poznamenal výpadek proudu, v hale po 29 sekundách hry zhasla některá světla a téměř půl hodiny se nehrálo. Když se rozsvítilo, dostal domácí tým ve čtvrté minutě do vedení Kronwall a ve 12. minutě zvýšil náskok Red Wings jeho švédský krajan Nyquist.

Brankář Detroitu Petr Mrázek tentokrát zůstal na střídačce a jeho spoluhráč Howard poprvé kapituloval v úvodu druhé třetiny, kdy Vey využil přesilovku. To se posléze na druhé straně po Kindlově přihrávce povedlo i Dacjukovi.

V závěrečné třetině se situace ještě dvakrát opakovala. Detroit nejprve na snížení Canucks odpověděl už po minutě, po Veyově další trefě pak vancouverskou snahu o vyrovnání uťal gólem do prázdné branky Dacjuk.

Detroit - Vancouver 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Branky: 35. a 60. Dacjuk (na první Kindl), 4. Kronwall, 12. Nyquist, 54. DeKeyser - 23. a 57. Vey, 53. Weber. Střely na branku: 30:33. Diváci: 20 027.
Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg (Detroit), 2. Vey (Vancouver), 3. Helm (Detroit).