sobota 22. července 2017 Magdaléna

Frolík odstartoval obrat Floridy proti Minnesotě

St. Paul - Hokejista Michael Frolík se v NHL jedním gólem podílel na vítězství Floridy nad Minnesotou 3:2 po samostatných nájezdech. Český útočník svou čtvrtou trefou během tří zápasů odstartoval obrat utkání, v němž Divočáci vedli po jedenácti minutách hry 2:0. Frolík ve 43. minutě snížil na 1:2, v půlce třetí třetiny pak vyrovnal Cory Stillman, jenž byl nakonec jediným úspěšným střelcem v penaltovém rozstřelu. Tomáš Vokoun se v brance Panterů příliš nenadřel, dohromady čelil jen jedenácti střelám. Nejvíc se zapotil až při samostatných nájezdech, kdy zlikvidoval všechny čtyři pokusy Minnesoty, včetně nájezdu reprezentačního spoluhráče Marka Židlického.

Minnesota - Florida

Svůj premiérový start v dresu Minnesoty si v utkání připsal Petr Kalus. Dvaadvacetiletý bývalý juniorský reprezentant a hráč Vítkovic se objevil v NHL znovu po třech letech, v sezoně 2006-2007 odehrál svých prvních devět zápasů za Boston.

Povedený večer prožil v úterý jiný český mladík Jakub Voráček. Dvacetiletý útočník ve službách Columbusu se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o výhru Blue Jackets nad Anaheimem 5:2 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Voráček nejprve svým desátým gólem v sezoně zvyšoval v 29. minutě v přesilové hře na 2:0, o pět minut později přihrál na třetí branku Fjodoru Tjutinovi. V 59. minutě pak Voráček připravil gól na 4:2 pro Antoina Vermetta.

Dvaadvacátou trefu v sezoně, díky níž je nejlepším českým střelcem v soutěži, zaznamenal útočník Milan Michálek, jehož Ottawa porazila Edmonton 4:1 a ukončila sérii tří porážek. Senátoři rozhodli o svém vítězství třemi góly v třetí třetině, Michálek v 54. minutě v přesilové hře uzavřel skóre zápasu. Kvůli zranění v dolní části těla chyběl v sestavě Senators český obránce Filip Kuba.

Deset gólů viděli fanoušci ve šlágru večera mezi Coloradem a Vancouverem. Přímou bitvu o první místo v tabulce Severozápadní divize začali lépe hráči Avalanche, kteří po 14 minutách vedli 3:0 a ještě na začátku 32. minuty drželi tříbrankový náskok 4:1. Canucks však v druhé polovině zápasu předvedli velkolepý obrat a nakonec zvítězili 6:4. Hlavním strůjcem úspěchu Vancouveru byl švédský útočník Mikael Samuelsson, který během dvanácti minut druhé třetiny nastřílel hattrick.