Hokej v 10 minutách

Kometa slaví v Lize mistrů první výhru, proti Stavangeru rozhodl Mallet

Stavanger (Norsko) - Český mistr si připsal vítězný debut v Lize mistrů, Brňané vstoupili do CHL výhrou na ledě norského Stavangeru 2:1. První branku Komety vstřelil Vojtěch Němec a po srovnání domácího Söberga přisoudil Jihomoravanům první tři body v evropské soutěži Alexandre Mallet. Brankář Marek Čiliak poté ještě vychytal trestné střílení domácích.

Radost hokejistů Komety Brno
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Kometa v úvodním duelu citelně postrádala zraněné opory kapitána Leoše Čermáka a Martina Erata, chyběl i další útočník Martin Nečas. Skóre zápasu otevřel v 15. minutě po hrubé chybě domácích obránců Vojtěch Němec. Houževnatý norský tým vyrovnal ve druhé třetině po dorážce Markuse Söberga, jenž pohotově doklepl do sítě kotouč, který vypadl brankáři Čiliakovi z výstroje.

Vítěznou branku zaznamenal po přihrávce Hynka Zohorny ve 48. minutě Mallet. Poté napravil svoje zaváhání Čiliak, který vychytal Söberga při samostatném nájezdu v 53. minutě. Brňané měli ještě několik dalších příležitostí ke zvýšení náskoku, tu největší promarnil po přihrávce Vojtěcha Němce dvě minuty před koncem Vojtěch Haščák, ale hosty to mrzet nemuselo a slaví tak první výhru v Champions Hockey League.

Hokejová Liga mistrů - skupina B:

Stavanger Oilers - Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Soberg (Ström, Kokkala) - 15. V. Němec, 48. Mallet (H. Zohorna, Nahodil). Rozhodčí: Piragič (Chorv.), Hansen - Braten, Pettersen (všichni Nor.). Vyloučení: 3:4, navíc O. Němec (Brno) 10 min. Bez využití. Diváci: 3067.

Sestava Brna: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec, Dujsík - Vincour, Hruška, T. Svoboda - Zaťovič, V. Němec, Haščák - Nahodil, H. Zohorna, Mallet - Horký, Káňa, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.