úterý 24. října 2017 Nina

Zadina rozhodl půl sekundy před koncem prodloužení. Osmnáctka zdolala v přípravě na MS Finsko

Třinec – Další vítězství si v přípravě na blížící se mistrovství světa připsali čeští hokejisté do 18 let. Po juniorce Hradce Králové zdolali také stejně staré Finy, které v Třinci porazili 4:3 po prodloužení. Vítěznou branku svěřenců trenéra Václava Varadi vstřelil půl sekundy před nájezdy Filip Zadina.

Václav Varaďa

Začátek duelu poznamenalo zpoždění Finska, které je před šampionátem konaným ve Spišské Nové Vsi na soustředění v Bratislavě. Do Třince dorazili mladí Seveřané s půlhodinovým zpožděním, a tak se muselo úvodní vhazování posunout.

Na výběr Suomi však hektický start neměl negativní vliv. Spíše naopak. Už ve čtvrté minutě je poslal do vedení střelou z levého kruhu Jesse Ylönnen a stav 0:1 už vydržel po celou první třetinu.

Druhá část naopak patřila českým mladíkům, kterým se povedlo vývoj utkání otočit díky dvěma využitým početním výhodám. Nejprve využil dvojnásobnou přesilovku Martin Kaut a na 2:1 dal Zadina.

Sestřih utkání Česko "18" - Finsko "18"

Finsko ve třetí části dokázalo brzy vyrovnat, když minutu po návratu ze šatny dorazil puk za záda Jakuba Škarka Santeri Virtanen. Češi se ale o chvíli později znovu dostali do vedení po přesném zásahu Jana Hladonika. Základní část však nakonec skončila 3:3. Remízový stav trefil Erkka Seppälä.

Duel se tak dostal do pětiminutového prodloužení, kde ne a ne padnout branka. Vše tak nasvědčovalo tomu, že o vítězi rozhodnou nájezdy. Půl sekundy před sirénou ale Filip Zadina objel branku a zasunul puk přesně k levé tyči.

Mistrovství světa na Slovensku začíná ve Spišské Nové Vsi 13. dubna a končí o deset dní později.

Zdroj: ČT sport