Jágr skóroval podvanácté v sezoně, Hertl rozhodl o výhře San Jose

New York - Jaromír Jágr přispěl svým dvanáctým gólem v sezoně k výhře Floridy 3:2 po nájezdech nad Carolinou. Skóroval i Jakub Voráček, jehož Philadelphia porazila 4:0 nejslabší celek soutěže Colorado. Tomáš Hertl vstřelil vítězný gól San Jose, které zdolalo 3:1 Toronto. První body v dresu Minnesoty po přestupu z Arizony si připsal Martin Hanzal, jenž se dvěma asistencemi podílel na těsném vítězství 6:5 ve Winnipegu.

Jaromír Jágr slaví gól se spoluhráči
zdroj: AP autor: Lynne Sladky

Jágr ve 13. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře zůstal nekrytý před brankou a prosadil se přesnou ranou švihem. Český veterán se stal teprve třetím hráčem v historii NHL, který po 45. narozeninách dal aspoň dva góly. Předtím to dokázali pouze Gordie Howe a Chris Chelios.

Do první přestávky Panteři svůj náskok navýšili na 2:0, jenže hosté dokázali ve zbytku utkání vyrovnat. V penaltovém rozstřelu ale zařídili triumf domácích Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau, zatímco Roberto Luongo už neinkasoval. Florida tak přerušila sérii tří porážek na vlastním ledě.

"V první třetině jsme hráli výborně, ale pak jsme z nějakého důvodu nabyli dojmu, že je to po dvaceti minutách hotový zápas. Sami jsme soupeře vrátili do hry a oni se zlepšovali a zlepšovali a dávali góly," nešetřil Jágr kritikou do vlastních řad.

"Na konci utkání jsem si říkal, že budeme rádi aspoň za bod. Za to, co jsme předvedli ve druhé a třetí třetině, bychom si nezasloužili žádný. Musíme se naučit, že nestačí hrát dobře jenom dvacet minut."

Philadelphia rozhodla duel s Coloradem už v první polovině úvodní třetiny, když Voráček v 11. minutě zvyšoval v přesilové hře na 3:0. O první dva góly Flyers se postaral Wayne Simmonds. Tomu byl původně přisouzen i třetí zásah, opakované záběry ale odhalily, že Voráčkovu střelu tečoval do branky hostující obránce Francois Beauchemin.

Michal Neuvirth zůstal tentokrát jen na střídačce, čisté konto vychytal Steve Mason, který nastoupil poprvé od 9. února. Osmadvacetiletý gólman zneškodnil všech 33 střel včetně trestného střílení ve 26. minutě a připsal si druhou nulu v sezoně.

"Nebyl to úplně perfektní výkon, ale myslím, že jsme hráli dobře. A hlavní je, že máme dva body," řekl hlavní hrdina večera Simmonds, jenž v 5. minutě otevřel skóre po brejku v oslabení a v 9. minutě se prosadil povedenou tečí v přesilové hře.

Philadelphia dala více než tři góly poprvé od 12. ledna. V předchozích jedenácti utkáních se Flyers prosadili dohromady jen sedmnáctkrát. "Takové zápasy jako dnes by nás bavily. Už předtím jsme tvrdě makali, ale výsledky moc nepřicházely. Bylo to frustrující. Snad nás tohle vítězství nakopne," řekl Claude Giroux, jenž zaznamenal dvě asistence.

Duel San Jose s Torontem spěl za stavu 1:1 do prodloužení, jenže minutu a půl před koncem základní hrací doby se parádně trefil Hertl a vítězství Sharks pečetil trefou do prázdné branky při power play Joe Pavelski.

Velkou zásluhu na rozhodujícím gólu měl Patrick Marleau, který osamocený zavezl kotouč do útočného pásma, nalákal na sebe tři hráče soupeře a pak předložil přihrávku z druhé vlny najíždějícímu Hertlovi.

Český útočník uhnul před jedním z obránců doleva a střelou švihem poslal puk k bližší tyči do horního rohu branky nad ramenem brankáře Frederika Andersena.

"Měli jsme tam tři hráče, oni jen dva a nedokázali jsme tu situaci vyřešit. To je skličující," smutnil trenér Maple Leafs Mike Babcock, jehož tým sice zůstal v tabulce Východní konference v elitní osmičce, má ale jen jednobodový náskok na Floridu a New York Islanders.

Další triumf oslavili hokejisté Bostonu, kteří porazili 4:1 Arizonu. Bruins vyhráli sedmý z osmi zápasů pod vedením trenéra Bruce Cassidyho, jenž 7. února nahradil Claudea Juliena.

Úvodní gól vstřelil ve 4. minutě Colin Miller po přihrávce Davida Pastrňáka, který bodoval v osmém z posledních deseti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 14 bodů (6+8).

První body v dresu Minnesoty po přestupu z Arizony si připsal Martin Hanzal, který se dvěma asistencemi podílel na vítězství 6:5 ve Winnipegu.

Z posledního místa ve Východní konferenci se odlepil Detroit po výhře 3:2 v prodloužení ve Vancouveru. Spolehlivým výkonem a 25 zákroky k tomu přispěl brankář Petr Mrázek.

Ojedinělou střeleckou formu potvrdil Filip Forsberg z Nashvillu, jenž dvěma góly dokonal obrat Nashvillu na ledě Buffala. Švédský útočník, jehož tým prohrával už 2:4, v 58. minutě vyrovnal a ve třetí minutě prodloužení rozhodl o výhře Predators 5:4.

V posledních pěti zápasech Forsberg nastřílel dohromady 10 gólů. Stejný počin naposledy předvedl před 16 lety ruský kanonýr Pavel Bure.

Výsledky úterních zápasů NHL:

Boston - Arizona 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 4. Miller (Pastrňák, Krejčí), 28. Riley Nash, 39. Backes, 40. Marchand - 24. Holland (Vrbata). Střely na branku: 25:23. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Rask (všichni Boston).

Buffalo - Nashville 4:5 v prodloužení (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 16. Gionta, 18. Okposo, 26. E. Kane, 41. McCabe - 58. a 63. Forsberg, 19. Fisher, 23. Wilson, 52. Johansen. Střely na branku: 32:41. Diváci: 18 634. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Okposo (Buffalo), 3. Johansen (Nashville).

NY Rangers - Washington 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Skjei - 28. a 42. Johansson, 37. Connolly, 58. Bäckström. Střely na branku: 30:38. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Kuzněcov, 3. Niskanen (všichni Washington).

Philadelphia - Colorado 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. a 9. Simmonds, 11. Voráček, 28. Weal (Gudas). Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 564. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Mason, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

Montreal - Columbus 1:0 v prodloužení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Galchenyuk. Střely na branku: 30:26. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Price (oba Montreal), 3. Bobrovskij (Columbus).

St. Louis - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Stastny - 12. Lucic, 21. Letestu. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18 944. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. Stastny (St. Louis).

Winnipeg - Minnesota 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)
Branky: 2. Laine, 30. Lowry, 38. Perreault, 50. Armia, 52. Scheifele - 4. Mikael Granlund, 15. Graovac (Hanzal), 19. Haula, 29. Scandella (Hanzal), 34. White, 58. Zucker. Střely na branku: 36:28. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund (Minnesota), 2. Scheifele, 3. Perreault (oba Winnipeg).

Dallas - Pittsburgh 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 44. Ritchie, 50. Spezza, 51. Roussel - 11. Malkin, 31. Guentzel. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18 235. Hvězdy zápasu: 1. Roussel, 2. Ritchie, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Calgary - Los Angeles 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. Ferland, 62. Brodie - 9. Pearson. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Elliott (oba Calgary), 3. Bishop (Los Angeles).

Florida - Carolina 3:2 po nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Jágr, 17. Trocheck, rozhodující sam. nájezd Barkov - 30. Stempniak, 46. Aho. Střely na branku: 31:25. Diváci: 10 839. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo, 3. Trocheck (všichni Florida).

San Jose - Toronto 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 33. Dillon, 59. Hertl, 60. Pavelski - 27. Matthews. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.515. Hvězdy zápasu: 1. Hertl (San Jose), 2. Andersen (Toronto), 3. Marleau (San Jose).

Vancouver - Detroit 2:3 v prodloužení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. Markus Granlund, 58. R. Boucher - 5. a 12. Nielsen, 63. Abdelkader. Brankář Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. R. Boucher (Vancouver), 2. Nielsen, 3. Abdelkader (oba Detroit).