MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Magnitogorsk díky Rolinkovi a Markovi zvítězil nad CSKA

Moskva - Čeští hokejisté znovu zazářili v Kontinentální lize. Výhru Magnitogorsku na CSKA Moskva 4:3 po samostatných nájezdech vybojovali především Jan Marek a Tomáš Rolinek. Rolinek se na vítězství podílel hned dvěma góly, na které mu přihráli Jaroslav Kudrna a právě Marek. Ten svým 31. bodem v sezoně potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče KHL a navíc proměnil rozhodující nájezd.

Jan Marek
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Dařilo se i Jaromíru Jágrovi, ovšem ani jeho gól a asistence při brance dalšího českého hokejisty Pavla Rosy nepomohly Omsku k lepšímu výsledku než prohře 2:3 v prodloužení na ledě Jaroslavle. Rozhodující gól zápasu obstaral v třetí minutě prodloužení Alexej Jašin. Jágr se v soutěži produktivity přiblížil Markovi na rozdíl jediného bodu.

Nedařilo se českým trenérům. Vladimír Vůjtek s Dynamem Moskva podlehl 0:2 Nižněkamsku, který přeskočil jeho tým v tabulce Černyševovy divize. Spartak Moskva vedený Milošem Říhou prohrál 0:3 s úřadujícím ruským mistrem Ufou, která se dostala do čela celé soutěže o skóre před Atlant Mytišči. Jedním gólem přispěl k výhře Ufy Leoš Čermák, který překonal krajana Martina Pruska v brance Spartaku v 51. minutě a zpečetil vítězství hostů.

Výsledky:

Magnitogorsk - CSKA Moskva 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Rolinek 2+0, Marek 0+1, Kudrna 0+1), Jaroslavl - Omsk 3:2 v prodl. (za hosty Jágr 1+1, Rosa 1+0), Viťaz Čechov - Čeljabinsk 3:1, Dynamo Moskva - Nižněkamsk 0:2, Spartak Moskva - Ufa 0:3 (Čermák 1+0), Dinamo Riga - Togliatti 0:6.