Kotalík přispěl k vysoké výhře Buffala na ledě Islanders

New York - Útočník Aleš Kotalík přispěl v NHL gólem a dvěma asistencemi k dnešní vysoké výhře Buffala na ledě New York Islanders 7:1. Hostům se střelecky dařilo především ve druhé části hry, kdy se trefili do sítě domácích čtyřikrát. V 41. minutě zvýšil Kotalík při dvojnásobné přesilovce již na 6:0, asistenci si u jeho branky připsal i Jaroslav Špaček.

Aleš Kotalík
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Hokejisté Toronta prohospodařili tříbrankový náskok proti St. Louis a nakonec si z dnešního utkání připsali pouze bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech. Již ve 4. minutě dostal domácí do vedení svou první brankou v sezoně Tomáš Kaberle, v první přestávce již vedli Maple Leafs 3:0.

Ve druhé části se však hosté vrátili do zápasu a ve 45. minutě bylo zásluhou Kariyi vyrovnáno. O bodu navíc rozhodl přesně provedený nájezd Boyese.

Výsledky:

Toronto - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (3:0, 1:3, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. T. Kaberle, 15. Kulemin, 17. Ponikarovskij, 34. Hagman - 21. a rozhodující nájezd Boyes, 25. Berglund, 26. Tkachuk, 45. Kariya. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.045.

NY Islanders - Buffalo 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

Branky: 46. Hunter - 27. a 31. Vanek, 11. Hecht (Kotalík), 23. Mair, 29. Pominville (Kotalík), 41. Kotalík (Špaček), 50. MacArthur. Střely na branku: 24:35. Diváci: 16.234.