ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Češi dostali na policejním šampionátu výprask od Slováků, čeká je duel o bronz

Liberec - Sobotní finále policejního Světového poháru v ledním hokeji obstarají mužstva Slovenska a Ruska. Český národní tým nastoupí po porážce v semifinále od Slovenska poměrem 0:6 v souboji o bronz proti obhájcům titulu Švýcarům.

Český výběr nestačil na policejním MS na Slovensko

Silný výběr Slovenska vede na Světovém poháru policistů Zdeno Cíger, trojnásobný medailista z mistrovství světa a někdejší dlouholetý člen federální reprezentace. Jeho svěřenci byli v utkání proti Česku na dvakrát dvacet minut aktivnější. V 7. minutě poslal Slováky do vedení Rastislav Konečný.

Vítězové skupiny B se v úvodní části prosadili ještě dvakrát. Trefy Patrika Hossy a Marcela Holoviče určily taktiku pro druhou polovinu utkání. Český výběr se pustil do většího rizika. Když ale nevyužil ani svou druhou početní výhodu pěti proti třem, soupeř trestal. Do konce zápasu skórovali Slováci ještě třikrát a porazili domácí celek vysoko 6:0.