Dohráno MOL Cup

Židlický a Mrázek zářili, Voráčkův gól na výhru nestačil

New York - Jakub Voráček vstřelil svůj 21. gól v sezoně, jeho Philadelphia však prohrála v Ottawě 1:2 po samostatných nájezdech. V nich už nejproduktivnější český hráč v lize neuspěl. Petr Mrázek se blýskl v brance Detroitu skvělým výkonem. Český brankář předvedl v duelu s Pittsburghem 42 úspěšných zákroků a stal se první hvězdou zápasu při výhře Red Wings 5:1. Tou druhou se stal Marek Židlický, jenž zaznamenal gól a dvě asistence. Dobrou formu potvrdil Andrej Nestrašil, který přispěl dvěma asistencemi k výhře Caroliny 3:2 na ledě Columbusu.

Petr Mrázek z Detroitu chytá střelu Patrica Hornqvista z Pittsburghu
zdroj: ČTK/AP autor: Gene J. Puskar

Ottawa - Philadelphia 2:1 po samostatných nájezdech

Voráček se prosadil ve 33. minutě, kdy dělovou střelou z kruhu pro vhazování překonal objev sezony v brance Senators Andrewa Hammonda a vyrovnal na 1:1. V penaltovém rozstřelu uspěl jako jediný ve třetí sérii útočník domácích Bobby Ryan, Hammond na druhé straně kryl všechny tři pokusy včetně Voráčkovy střely.

Český kanonýr si nicméně vylepšil bilanci v sezoně na 69 bodů a v tabulce produktivity poskočil na páté místo před Jevgenije Malkina. Na vedoucího Johna Tavarese ztrácí tři body.

Ottawa si připsala třetí výhru v řadě, osmou z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference už o bod přeskočila devátou Floridu, která podlehla 1:2 nejlepšímu týmu ligy New York Rangers. Zároveň Senators snížili ztrátu na rozdíl pěti bodů na osmý Boston, navíc mají jeden zápas k dobru.

Washington - Boston 2:0

Hokejisté Bostonu prohráli po pěti výhrách v řadě. Medvědy vychytal Braden Holtby, který si díky 32 zákrokům připsal osmé čisté konto v sezoně. Napravil si tak reputaci po páteční prohře 2:4 s Dallasem, kdy byl po 34 minutách a čtyřech inkasovaných gólech střídán. Kouč Barry Trotz pak hráčům zrušil plánované sobotní volno, protože nebyl spokojen s nasazením celého mužstva.

"Všichni jsme se zlepšili, od prvního vhazování jsme hráli s mnohem větším důrazem," poznamenal obránce Matt Niskanen. "Dobře jsme bruslili a plnili taktické pokyny. V prvních pěti minutách zápasu jsme soupeře skoro nepustili z pásma, a to myslím nastavilo ráz celého utkání," dodal.

NY Rangers - Florida 2:1

Florida prohrála v Madison Square Garden, přestože přestřílela Rangers v poměru 39:34. Domácí se dostali do vedení v 18. minutě díky povedené teči Jamese Shepparda a pak zářil brankář Cam Talbot. Ve 49. minutě zvýšil na 2:0 prvním gólem po tříleté odmlce bek Matt Hunwick, a přestože Brandon Pirri vzápětí snížil a Florida měla další šance, na body už nedosáhla.

"Ale ještě není konec," upozornil Jaromír Jágr, který poprvé od příchodu z New Jersey nebodoval ve dvou zápasech po sobě. "Pořád nám zbývá 13 zápasů. A jestli budeme dál hrát tak jako dnes proti nejlepšímu týmu v lize, můžeme jich jedenáct nebo dvanáct vyhrát. Nikdy nevíte. Pořád máme o co hrát," burcuje mužstvo slavná osmašedesátka.

Pittsburgh - Detroit 1:5

Už v odpoledním duelu zazářili v dresu Detroitu Petr Mrázek a Marek Židlický, kteří byli vyhlášeni největšími hvězdami při výhře Red Wings 5:1 v Pittsburghu. Brankář Mrázek se na ní podílel 42 zákroky a obránce Židlický gólem a dvěma asistencemi.

Osmatřicetiletý Židlický, jenž posílil Detroit před uzávěrkou přestupů z New Jersey, měl prsty v prvních třech gólech zápasu. Už po 81 sekundách jeho střelu tečoval do branky Sheahan, poté se v 19. minutě podílel na trefě Pulkkinena a na začátku druhé části sám skóroval. Židlický zvýšil na 3:0 nekompromisní ranou v přesilovce pět na tři a zaznamenal sedmý gól v sezoně.

Mrázek mezitím likvidoval všechny šance Pittsburghu. O nulu ho připravil až v 50. minutě za stavu 0:5 rychlou střelou z první Perron. Detroit se tak rychle oklepal ze sobotního debaklu 2:7 s Philadelphií. "Potřebovali jsme se vzchopit a všichni hráči šli opravdu do sebe. Také se ukázalo, že máme správné lídry, Henik (Zetterberg), Niklas (Kronwall) a Pavel (Dacjuk) jsou muži na svém místě," chválil trenér Mike Babcock.

Columbus - Carolina 2:3

Andrej Nestrašil pomohl Carolině přerušit sérii tří porážek a bodoval v šestém z posledních devíti zápasů, v nichž zaznamenal dohromady devět bodů za dva góly a sedm asistencí. Čtyřiadvacetiletý útočník se podílel na prvních dvou gólech Hurricanes ve druhé třetině i obratu na 2:1. Blue Jackets pak sice vyrovnali, ale ve 35. minutě rozhodl o výhře hostů Brad Malone.

Výsledky NHL

NY Rangers - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 18. Sheppard, 49. Hunwick - 51. Pirri. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Talbot, 2. Hunwick, 3. Sheppard (všichni Rangers).

Columbus - Carolina 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 20. Foligno, 33. Hartnell - 29. Faulk (Nestrašil), 30. Hainsey (Nestrašil), 35. Malone. Střely na branku: 24:27. Diváci: 15 258. Hvězdy utkání: 1. Malone (Carolina), 2. Dano (Columbus), 3. Chudobin (Carolina).

Dallas - St. Louis 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 45. Tarasenko, 57. Steen, 59. Oshie. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Jamie Benn (Dallas).

Anaheim - Nashville 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Branky: 43. Getzlaf, 50. Palmieri, 50. Thompson, 55. Fowler - 22. Beck, 27. Josi. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17 295. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf, 2. Fowler, 3. Thompson (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Detroit 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 50. Perron - 19. a 44. Pulkkinen (na první Židlický), 2. Sheahan (Židlický), 21. Židlický, 28. Zetterberg. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 43 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,7 procenta. Střely na branku: 43:25. Hvězdy utkání: 1. Mrázek, 2. Židlický, 3. Pulkkinen (všichni Detroit).

Washington - Boston 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 13. Carlson, 34. Schmidt. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Carlson (všichni Washington).

Ottawa - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 26. Pageau, rozhodující sam. nájezd Ryan - 33. Voráček. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17 730. Hvězdy utkání: 1. Ryan, 2. Hammond (oba Ottawa), 3. Emery (Philadelphia).