pondělí 25. září 2017 Zlata

Hudler se zařadil na špici českých střelců, jeho Calgary přesto prohrálo

New York – Útočník Calgary Jiří Hudler se díky gólu v Chicagu zařadil vedle Radima Vrbaty na čele nejlepších českých střelců v hokejové NHL. Oba mají na kontě 12 gólů. Hudler otevřel skóre zápasu v prostřední části skóre z rychlého brejku. Jeho tým přesto v Chicagu prohrál 2:1. Na vítězné vlně se vezou hokejisté Toronta, kteří porazili v domácím prostředí obhájce Stanley Cupu Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru za sebou.

Jiří Hudler po boku Chrise Versteega ze Chicaga

Domácí Chicago dokázalo záhy po Hudlerově gólu srovnat krok brankou Patricka Sharpa. O páté porážce Flames v řadě rozhodl v čase 52:57 Brandon Saad. "Když jste zvyklí vyhrávat a víte, jak na to, dokážete se na třetí třetinu připravit," vysvětlil Saad bilanci Blackhawks v zápasech, ve kterých byl před poslední třetinou nerozhodný stav. Z třinácti jich devět vyhráli. "Dneska jsme hru v poslední třetině povýšili na úplně jinou úroveň. Byla to skvěle odehraná pasáž," těšilo trenéra Blackhawks Joeal Quennevillea.

Přesto k vítězné brance pomohlo i nešťastné uklouznutí hostujícího hráče Johnnyho Gaudreaua, který tím v útočném pásmu ztratil kotouč a bleskový kontr zakončil Saad. "Byla to nehoda. Nestává se to příliš často, ale v poslední době to vypadá, že je všechno proti nám," reagoval kouč Calgary Bob Hartley, jenž v utkání postrádal i zraněného Ladislava Šmída.

Toronto – Los Angeles 4:3 SN

Toronto pokračuje v úspěšné sérii. Maple Leafs sice promarnili dvoubrankový náskok, když mezi 37. a 42. minutou třikrát inkasovali, ale gólem Jamese van Riemsdyka si vynutili prodloužení. V rozstřelu se pak jako jediný prosadil Jonathan Lupul.

Toronto od výprasku s Nashvillem 2:9 získalo 19 z 22 možných bodů. V obraně jim navíc schází Roman Polák, který se v novém působišti skvěle zabydlel. "Chceme se držet směru, kterým teď jdeme. V žádném případě se ale nemůžeme nechat ukolébat. Máme rezervy a pořád je spousta věcí, na kterých potřebujeme zapracovat. Budeme pokračovat a makat na tom, abychom byli lepší. Asi jako každý tým v soutěži," prohlásil trenér Toronta Randy Carlyle.

Edmonton – New York Rangers 2:0

Úvodní gól byl připsán Danu Girardimu, jehož přihrávka se odrazila od brusle Marka Arcobella do vlastní sítě. Pojistku přidal při závěrečné hře bez brankáře Carl Hagelin. Jedním z hlavních strůjců úspěchu byl i gólman Henrik Lundqvist, jenž kryl 16 střel a zaznamenal páté čisté konto v sezoně.

"Oba týmy hrály velmi zodpovědně ve snaze neudělat chybu," řekl trenér Edmontonu Dallas Eakins, jenž přirovnal obranu Rangers k cihlové zdi. "Vypadalo to, že jsou schopni zblokovat kopu střel, velmi těžko se nám přes ně dostávalo do šancí," podotkl Eakins, jehož svěřenci prohráli 15 z posledních 16 zápasů. "Od začátku sezony je naším problémem, že se nedostáváme k dorážkám. Ani dnes jsme si toho moc nevytvořili. Když máte jen 16 střel, těžko můžete vyhrát," doplnil útočník Oilers Ryan Nugent-Hopkins.

Výsledky NHL

Toronto - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 14. Santorelli, 20. Franson, 49. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Lupul - 37. Williams, 40. King, 42. Gáborík. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19 219. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli, 2. Franson, 3. Kadri (všichni Toronto).

Chicago - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 29. Sharp, 53. Saad - 25. Hudler. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21 572. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (Chicago), 3. Hudler (Calgary).

Edmonton - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 17. Girardi, 60. Hagelin. Střely na branku: 16:22. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Nash (NY Rangers).

Zdroj: ČT sport, ČTK, nhl.com