MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Hokejistky Kanady na titul nedosáhly, mistryněmi světa jsou Američanky

Ottawa– Hokejistky domácí Kanady nenaplnily vytoužení cíl a na ottawském mistrovství světa titul neobhájily. Ve finále, které mělo i na patnáctém turnaji stejné složení, podlehly Spojeným státům americkým 2:3. Američanky tak dosáhly na triumf popáté a potřetí za sebou ovládly šampionát předcházející olympijským hrám.

Hokejistky USA
zdroj: Isifa/Canadian Press

Kanada vedla od poloviny úvodní části po trefě Birchardové, ale ve druhém dějství otočily stav Deckerová a Bozeková, která využila přesilovku pěti proti třem. Ve 38. minutě sice vyrovnala v početní výhodě Ouelletteová, ale v čase 43:09 rozhodla Kesselová. Američanky tak Kanadě oplatily loňskou domácí prohru ze světového šampionátu v Burlingtonu.

Na bronz dosáhly podruhé v historii Rusky, které v souboji o třetí místo zdolaly Finsko 2:0. Rusky navázaly na medailový zisk z roku 2001 díky přesilovkové trefě Šibanovové ze 44. minuty. Výsledek ještě potvrdila 16 vteřin před koncem při power play Vafinová. Brankářka Alexandrovová zazářila a díky 32 úspěšným zákrokům udržela čisté konto.

Finále:

Kanada - USA 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 10. Birchardová, 38. Ouelletteová - 23. Deckerová, 35. Bozeková, 44. Kesselová. Rozhodčí: Hertrichová (Něm.) - Novotná, Svobodová-Arazimová (obě ČR). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 13 776.

O 3. místo:

Rusko - Finsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 45. Šibanovová, 60. Vafinová. Rozhodčí: Tottmanová (V. Brit.) - Caugheyová (Kan.), Johnsonová (USA). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 5 618.