Výsledky nedělních zápasů NHL

New York - Třetího vítězství za sebou dosáhli v zámořské NHL hokejisté New Yorku Rangers, když v nedělním utkání i díky trefě Jaromíra Jágra porazili 4:3 v prodloužení Montreal. Na všech třech brankách Canadiens se podílel Tomáš Plekanec, který jeden gól dal a na dva přihrál. Rozhodující trefu obstaral v druhé minutě nastavení Brendan Shanahan.

Robert Holík
zdroj: ČTK-AP autor: Jack Dempsey

Jediný gól z dvaceti střel inkasoval Tomáš Vokoun, hokejistům Floridy to k bodovému zisku v duelu s Philadelphií přesto nestačilo. Protějšek českého gólmana Antero Niittymäki totiž zlikvidoval všech 38 střel a Flyers vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 50. minutě Derian Hatcher.

Statistika nedělních zápasů NHL:
Florida - Philadelphia 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 50. Hatcher. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 20 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18.767.

Vancouver - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. D. Sedin, 25. Cooke - 50. Getzlaf. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18.630.

Chicago - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 23. Toews, 43. Dowell - 43. a 64. Brown, 48. Calder. Střely na branku: 32:36. Diváci: 21.715.

New York Rangers - Montreal 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 11. Girardi (Straka), 19. Jágr (Rozsíval), 55. Drury, 62. Shanahan - 19. a 35. Kosticyn (na obě Plekanec), 38. Plekanec. Střely na branku: 21:21. Diváci: 18.200.