čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie
29. kolo

Růžička opět řádil, Třinec porazil Brno 5:2

aktualizováno 7. 12. 2012 21:25

Třinec - Hokejisté Třince porazili ve 29. extraligovém kole Kometu Brno 5:2 a se svým soupeřem tak poprvé v sezoně bodovali. Oceláři v utkání jako první inkasovali, ale v prostřední třetině otočili stav zásahy Davida Květoně a Jana Peterka. V poslední části pak podtrhl jejich výhru třetím hattrickem sezony nejlepší střelec soutěže Martin Růžička. Jeden gól dokonce zaznamenal při oslabení tři proti pěti.

Radost hráčů Třince

Třinec je nejlépe střílejícím týmem extraligy, v úvodní třetině se ale nedostával takřka vůbec do šancí. V opatrném začátku byli naopak střelecky aktivnější hosté, kteří svou snahu korunovali gólem, když u pravého mantinelu přelstili soupeře, rychle přenesli hru mezi kruhy na volného Malce a bývalý obránce Ocelářů měl dost času, aby přesně zamířil do horní poloviny branky.

V závěru první části došlo na slovní přestřelku mezi Varaďou a Žižkou a napjatá atmosféra mezi oběma týmy se přenesla i do prvních deseti minut druhé třetiny.

S řadou vyloučení, v níž hostující Valábik obdržel v první polovině zápasu celkově čtyři menší tresty a navíc ještě jeden desetiminutový, se lépe vypořádali domácí, kteří díky Peterkovi překlopili stav zápasu. Díky jeho obranné práci a vypíchnutí puku na vlastní obranné modré čáře se do sólového úniku dostal Květoň, který přízemní střelou vyrovnal. Poté sám Peterek vymetl horní růžek Faltrovy branky.

Snaha hostů o srovnání vzala ve třetí části za své. Nejdříve v jejím úvodu Růžička při signalizované výhodě přidal třetí branku a zdramatizování utkání nepřinesly ani dvě dlouhé přesilovky Brna v pěti proti třem (94 a 82 sekund). Naopak při nich paradoxně rozhodli domácí, když Růžička obral Čermáka o puk a střelou mezi betony skóroval počtvrté.

Kometa za minutu ještě brankou Divíška vykřesala naději, ale při závěrečné power play Růžička pečetil vítězství a dovršil svůj hattrick.

Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Kometa Brno

Třinec - Kometa Brno 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 29. D. Květoň (Peterek), 34. Peterek (Adamský, M. Růžička), 45. M. Růžička (Roth, D. Květoň), 53. M. Růžička, 60. M. Růžička (Galvas, Bonk) - 11. Malec (J. Hruška, Divíšek), 54. Divíšek (J. Svoboda). Rozhodčí: Šír, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9, navíc Valábik (Brno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3279.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

Brno: Falter - Švrček, Žižka, Bičánek, Valábik, Valach, Malec, od 35. navíc Krejčiřík - H. Zohorna, Čermák, M. Hořava - J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Holec, Petrovický, Erat - Dočekal, Koreis, V. Němec. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Josef Turek (Třinec): "První třetina byla z naší strany slabá. Pak jsme sestavu zredukovali na tři lajny a zvedli jsme se vyrovnávacím gólem. Výborně nám opět zahrála první formace a chtěl bych pochválit i Davida Květoně a skvěle chytajícího Šimona Hrubce. Za výkon v posledních dvou třetinách jsme si zasloužili vyhrát."

Zdeněk Venera (Brno): "Začali jsme velmi dobře, první třetina byla z naší strany výborná a soupeře jsme moc nepouštěli do šancí. Od druhé třetiny už to ale vypadalo jinak. Domácí přidali, anebo my jsme polevili, a když oni dají jeden dva góly, tak se rozjedou a pak už jsou úplně jiný mančaft. Vytvořili jsme si také dost střeleckých příležitostí, ale ztroskotali jsme na jejich brankáři. Spokojeni můžeme být s první třetinou, pak byl soupeř lepší."