Sportovní zprávy

Hokejisté Ústí porazili Litoměřice a vyhráli 12. zápas v řadě

Praha - Hokejisté Ústí nad Labem i bez svého nejlepšího hráče Jana Alinče, který zamířil do extraligové Slavie, potvrdili roli suveréna první ligy. Vedoucí celek tabulky v dnešním 25. kole vyhrál 5:2 v Litoměřicích a připsal si 12. vítězství za sebou.

Alinč odešel do Slavie na střídavý start a dnes už v Praze nastoupil proti Liberci. V duelu s Litoměřicemi však útočník, který je s 28 body (8+20) nejlepším hráčem Ústí v kanadském bodování, týmu nechyběl. Hosté od začátku zápas kontrolovali a ujali se vedení 4:0 po brankách Roubíka, Ludvíka, Boháče a Třetiny.

Domácí Litoměřice se poprvé prosadily až v 54. minutě po zásahu Loskota, hostům však vzápětí vrátil pohodlný náskok Handlovský. Konečnou podobu skóre dal v poslední minutě domácí Stříteský.

Na soupeřově ledě uspěl i druhý Chomutov, který vyhrál 5:2 v Třebíči. Také Piráti se ujali vedení 4:0, domácím se ale podařilo zápas zdramatizovat a snížit na rozdíl dvou branek. Naději na lepší výsledek Třebíči definitivně vzal dvě minut před koncem zápasu Bartejs, jehož přihrávku si do branky srazil gólman Hrubec.

Poslední Most vyhrál v Kadani 3:2 po nájezdech a ukončil černou sérii 14 porážek, během které získal pouhé dva body. Hlavní postavou vítězů byl Michal Vachovec, který nejprve ve 43. minutě vyrovnal a poté jako jediný uspěl v nájezdech.

První hokejová liga - 25. kolo:

Benátky nad Jizerou - Šumperk 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 2:1 - 0:0), Jihlava - Hradec Králové 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), Třebíč - Chomutov 2:5 (0:2, 1:2, 1:1), Beroun - Olomouc 1:6 (0:3, 1:2, 0:1), Kadaň - Most 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0), Litoměřice - Ústí nad Labem 2:5 (0:1, 0:2, 2:2), Písek - Havlíčkův Brod 2:4 (0:3, 1:0, 1:1).