MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Až sedmý zápas rozhodne sérii mezi Omskem a Magnitogorskem

Magnitogorsk - Hokejisty Omsku čeká po osmifinále s Nižněkamskem sedmý zápas i ve čtvrtfinále. Nejlepší tým základní části nevyužil v šestém duelu série s Magnitogorskem šanci na postup a po výhře Metallurgu 2:1 rozhodne o vítězi série až poslední možný duel na ledě Omsku. Jediný gól Avangardu vstřelil Jaromír Jágr, jenž se trefil podruhé za sebou. Alespoň částečně nahradil nejlepšího střelce základní části Romana Červenku, který vynechal už druhý zápas kvůli problémům se zády.

Omsk prohrával v sérii už 0:2, pak ale zvládl následující tři zápasy a v Magnitogorsku mohl dokonat obrat. Skóre otevřel ve 27. minutě domácí Denis Chlystov, a i když se Jágrovi podařilo za dvě minuty v přesilovce vyrovnat, poslední slovo měl opět Metallurg. Když už se schylovalo k třetímu prodloužení za sebou, vstřelil vítězný gól 57 sekund před třetí sirénou Stanislav Čistov.