ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Ocelářské derby vyhrály po velkém obratu Vítkovice

Ostrava - Vítkovice potvrdily v ocelářském derby s Třincem roli nejlepšího celku na domácím kluzišti a základní část hokejové extraligy uzavřely vítězstvím 5:4. Hosté z Třince přitom vedli v polovině utkání i díky třem bodům Václava Varadi už 4:1. Vítkovice ale ještě do konce druhé třetiny snížily na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině rozhodl o jejich těsné výhře dvěma góly v rozmezí 25 sekund Petr Pohl. I přes vítězství Ostravané skončili v tabulce až na třetím místě za Libercem. Hostující Oceláři převzali po utkání Prezidentský pohár pro nejlepší celek základní části. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Pardubic zdolali poslední Mladou Boleslav 1:0 a zajistili si páté místo. Úřadující mistr tak začne čtvrtfinále play off na ledě Zlína, který před ním skončil díky lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Jedinou branku utkání vstřelil už v šesté minutě americký útočník Adam Pineault, gólman Martin Růžička udržel popáté v sezoně čisté konto. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči předposledního Kladna podlehli Litvínovu 3:5, přestože ještě na začátku 46. minuty vedli 3:1. Vagnerplast si tak připsal dvanáctou porážku za sebou. Naopak Benzina se díky plnému bodovému zisku posunula na osmé místo a začne předkolo play off proti Plzni v domácím prostředí. Kladno jde do skupiny o udržení s dvoubodovým náskokem na poslední Mladou Boleslav. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Tipsport extraliga

Kometa Brno zakončila základní část domácí porážkou se Slavií, která zvítězila 5:1 i přesto, že trenér Vladimír Růžička nechal odpočívat řadu zkušených hráčů a do sestavy nasadil několik juniorů a starších dorostenců. Slavii po vyrovnaném začátku nastartovala ve 13. minutě chyba Hubáčka, kterou potrestal junior Klhůfek. O čtyři minuty později po Jaškinově střele vrátil kotouč do sítě další junior Poletín. Hubáček ale ještě do konce třetiny svou chybu napravil a snížil. Ve druhé třetině Kometa vystupňovala své úsilí, ale bez efektu, naopak Slavia zužitkovala Pospíšilem hned druhou početní výhodu. Kometu definitivně dorazil rychlou kličkou Svoboda, v závěru dal výsledku konečnou podobu Jebavý střelou do prázdné branky. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Liberce porazili České Budějovice 5:2 a v obsadili tak v tabulce druhé místo. Jihočeši jsou šestí a ve čtvrtfinále se utkají s Vítkovicemi. Bílí Tygři rozhodli o výhře ve třetí třetině, ve které třikrát gólově prosadili. Hned v první minutě neměl Bartovič problém trefit odkrytou branku, stejný hráč pak navíc neproměnil trestné střílení. V závěru třetiny domácí přitlačili soupeře a Kováře překonal po Duškově přihrávce Čakajík. Za hosty snížil blafákem ex-liberecký Šimánek a střelou do modré srovnal Kolarz. Vstup do třetí třetiny ale hostům utekl, Kováře propálil tvrdou ranou Ulrych, navíc brzy navýšil skóre volný Ondřej. Závěr si už domácí pohlídali a v 60. minutě přidali pátý gól. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Karlovy Vary prohrály se Spartou 1:2 a připsaly si tak šestnáctou domácí porážku v sezoně. Po opatrném úvodu ztratil puk na modré čáře domácí Klíma, Dragoun vystřelil a Mensatorem vyraženou střelu do branky dorazil Kafka. V 8. minutě našel Dobroň Sailera, ten si nabruslil před Pöpperleho a elegantní žabičkou srovnal stav zápasu. Ve druhé třetině zápas upadl do průměru, optickou převahu si ale nadále udržovali sparťané. A také šli zaslouženě ve 42. minutě do vedení, když domácí nechali před Mensatorem osamoceného Sachu Treilleho, který nezaváhal. Zbytek utkání se dohrával pouze z povinnosti. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Plzně porazili Zlín těsně 1:0, když o jejich "fotbalové" výhře rozhodl gól Johna Lammerse z deváté minuty. Západočeši v předkole narazí na Litvínov, který bude mít na úvod série výhodu domácího prostředí. Zlín obsadil čtvrté místo a ve čtvrtfinále začne doma proti Pardubicím. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

V předkole play off se utkají pražská Slavia s Karlovými Vary a Litvínov s Plzní. Série hrané na tři vítězná utkání odstartují už ve středu. Rozhodnuto je i už o dvou dvojicích pro čtvrtfinále. Třetí Vítkovice narazí na šesté České Budějovice a čtvrtý Zlín bude hrát s Pardubicemi, které obhajují titul.

Vítěz základní části Třinec a druhý Liberec si musejí počkat na soupeře z předkola, které skončí nejdříve v sobotu a nejpozději v úterý 1. března. Ve čtvrtfinále, které začne ve čtvrtek 3. března, i v semifinále a finále se už bude hrát na čtyři výhry.

Celky na 11. až 14. místě čeká dalších dvanáct kol ve skupině o udržení, kam se započítá bilance ze základní části. Poslední tým soutěže po skončení play out čeká baráž o extraligu s vítězem první ligy.