Sparta vyhrála derby a má stále naději na play-off

Praha - Hráči Sparty zdolali ve 43. kole hokejové extraligy v pražském derby Slavii 3:0 a stále živí teoretickou naději na účast v play-off. Už ve 23. vteřině utkání vstřelil nakonec vítěznou trefu Michal Broš a náskok pojistil v úvodu druhého dějství Petr Kafka. Definitivní tečku za výhrou domácích udělal nejproduktivnější útočník Sparty Petr Ton. Gólman Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto, Slavia nedokázala dát gól ve druhém utkání po sobě. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Mladé Boleslavi porazili České Budějovice 3:2, když všechny branky padly ve třetí třetině. Ve 41. minutě poslal mladoboleslavské mužstvo do vedení Gajovský, ale hned po vhazování hosté vyrovnali z podobné akce díky zásahu Pletky. Když odešel do sprch za tvrdý faul boleslavský Matějovský, poslal jeho tým paradoxně do vedení Nouza. Ve 46. minutě sice dokázal Ptáček v přesilové hře znovu vyrovnat, ale obratem zaskočil Bahenský Kováře málem ještě ze středního pásma a vystřelil Středočechům veledůležitou výhru. Ztráta Bruslařského klubu na předposlední místo se tak při prohře Kladna zmenšila na sedm bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Oceláři z Třince neztratili v základní části sezony bod ani ve čtvrtém vzájemném souboji s Kladnem, když zvítězili na jeho ledě poměrem 6:4. Slezané si díky vítězství upevnili vedení v průběžné tabulce, k němuž dvěma góly a asistencí pomohl útočník Jiří Polanský, naproti tomu náskok Kladna na poslední Mladou Boleslav se snížil na sedm bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha

Hokejisté Komety Brno prohráli se Zlínem 2:4, a prodloužili tak výsledkovou krizi na domácím ledě, kde nebodovali už v šestém po sobě jdoucím zápase. Úvodnímu tempu Zlína čelila Kometa jen s obtížemi a brzy prohrávala po individuální akci Vlacha, v osmé minutě ale Kvapilovu přihrávku tečoval Hruška a vyrovnal. Hned v úvodu druhé třetiny Brňané ztratili v útoku kotouč a obránce Galvas trefil přesně horní růžek, Brňané ale i podruhé srovnali po dělovce Stehlíka. Necelých sedm minut před koncem nabil Leška na modrou čáru Hamrlíkovi a ten tvrdou střelou rozhodl. Výhru Zlína pojistil do prázdné branky Důras. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Dvěma rychlými góly z úvodních čtyř minut zadělali hokejisté Vítkovic na pohodové vítězství 4:2 nad Karlovými Vary. O vítkovické góly se postarali výhradně slovenští hráči: dvakrát se trefil Roman Tomas, po brance přidali Rudolf Huna s Denisem Rehákem. Ostravané v základní části ve vzájemných zápasech s Energií zvítězili ve všech čtyřech případech. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Pardubic porazili v domácím prostředí Litvínov 4:2 a upevnili si průběžnou pátou příčku v extraligové tabulce. Dres obhájce mistrovského titulu již oblékl útočník Tomáš Kůrka, který je v týmu Eatonu na hostování do konce sezony z pražské Sparty, a při své premiéře v sestavě Východočechů přispěl k výhře dvěma finálními přihrávkami. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy