BBV po 25 letech

Karlovy Vary a Slavia jsou v semifinále, Kladno prohrálo v Prostějově i podruhé

V nejkratším možném termínu postoupili do semifinále první hokejové ligy hokejisté Karlových Varů a Slavie. Havířov si naopak díky výhře 3:1 nad Českými Budějovicemi vynutil pátý zápas. Prostějov doma porazil Kladno 3:2 v prodloužení a srovnal stav série na 2:2. Majitel Rytířů Jaromír Jágr strávil na ledě čtyři vteřiny a připsal si devátý z potřebných patnácti startů pro účast v případné baráži.

Hokejisté Karlových Varů se radují ze vstřeleného gólu
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Karlovy Vary otevřely ve Vsetíně skóre už po 86 vteřinách zásluhou slovinského obránce Sabahudina Kovačeviče, který se představil i na olympijských hrách v Jižní Koreji. Definitivní úder pak domácím zasadily v úvodu prostřední části dvěma zásahy v rozmezí 69 sekund, kdy se prosadily nejdříve v oslabení a poté v přesilové hře.

Valachům se v 27. minutě povedlo poprvé od úvodního zápasu série překonat gólmana Filipa Novotného. Jeho neprůstřelnost trvala 179 minut a 56 vteřin. Západočeši však do konce třetiny znovu odskočili do tříbrankového vedení. Mužstvo trenéra Jiřího Dopity opět snížilo ve třetím dějství, ale Tomáš Rachůnek zpečetil konečný výsledek na 5:2.

V Havířově začaly padat branky až ve druhé třetině. Na první trefu domácích odpověděl Motor po necelé minutě, ale v polovině střetnutí si Havířov dvěma góly během 70 vteřin vypracoval rozhodující dvoubrankový náskok. Vítěznou trefu zaznamenal forvard Jan Maruna při hře čtyři na čtyři.

Kladno poslal do vedení útočník David Tůma po 91 vteřinách v početní výhodě. Prostějov srovnal v závěru úvodní třetiny a ve druhé se dostal do vedení 2:1. Středočeši vyrovnali ve 46. minutě a stejně jako v sobotu dospěl duel do prodloužení. V něm se nechal kladenský útočník Miloslav Hořava vyloučit za sekání a zadák Jestřábů Marek Drtina využitou přesilovkou rozhodl o srovnání série.

Slavia si z první třetiny odnesla vedení 2:0. Přerov po 28 sekundách druhé třetiny snížil, ale v polovině utkání Pražané díky bekovi Jiřímu Drtinovi zužitkovali druhou početní výhodu v utkání. Zubři v poslední třetině přestříleli hostující celek 14:4, ale skóre už zůstalo stejné. Slavia ve čtyřech zápasech inkasovala pouhé čtyři branky.

Čtvrtfinále play-off první hokejové WSM ligy - 4. zápasy:

Havířov - Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) Branky: 21. Tomi, 29. Maruna, 30. L. Bednář - 22. Dostálek. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Špringl. Vyloučení: 6:13. Bez využití. Diváci: 1824. Stav série: 1:3.

Přerov - Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) Branky: 21. Šlahař - 4. L. Krejčík, 15. Pohl, 30. J. Drtina. Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 2121. Konečný stav série: 0:4.

Prostějov - Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) Branky: 19. Starý, 34. L. Luňák, 64. M. Drtina - 2. D. Tůma, 46. Kružík. Rozhodčí: Doležal, Veselý - Lučan, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3386. Stav série: 2:2.

Vsetín - Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2) Branky: 27. Březina, 50. Holomek - 2. Kovačevič, 21. Gorčík, 22. Plutnar, 35. Flek, 59. T. Rachůnek. Rozhodčí: Čech, Fiala - Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3720. Konečný stav série: 0:4.

Další program: Úterý 6. března - 5. zápasy: 17:30 Motor České Budějovice - Havířov, 18:00 Kladno - Prostějov.