středa 20. září 2017 Oleg
Bundesliga

Bayern dál láme rekordy, Dortmund vyškolil rychlými góly Hannover

aktualizováno 3. 3. 2013 20:25

Berlín - Bayern Mnichov si poradil s předposledním Hoffenheimem 1:0 i ve 24. kole německé ligy a pokračuje ve sbírání rekordů - po 24 kolech má na kontě 63 bodů, vyhrál jedenáct zápasů za sebou na soupeřově hřišti a navíc venku už 583 minut nedostal gól. V utkání o čelo tabulky se střetl Dortmund s Hannoverem. Obhájce trofeje zvítězil 3:1 a udržel si druhou příčku o bod před Leverkusenem. Schalke si bez větších potíží poradilo s Wolfsburgem, na jehož jediný gól přihrával Jan Polák.

Trenér Dortmundu Jürgen Klopp

"Nebylo to dokonalé, nebylo to krásné, ale máme tři body," řekl trenér Bayernu Jupp Heynckess. "Byl to těžký zápas, protože soupeř bojuje o záchranu. My jsme naopak hráli dost profesorsky a chvíli nám trvalo, než se nám zahřál motor," dodal. Bayern po výhře vede před Dortmundem o 17 bodů a právě druhému celku tabulky může sebrat další rekord. Borussia v minulé sezoně obhájila titul se ziskem 81 bodů, bavorský klub je však deset kol před koncem ligy na velmi dobré cestě rivalovo maximum vylepšit.

O vítězství Bayernu rozhodl ve 38. minutě svojí osmou ligovou trefou Mario Gomez, který se prosadil z vápna přesnou střelou k tyči. Německý reprezentační útočník zaznamenal v posledních dvou ligových zápasech už třetí gól. Hoffenheim si porážkou s Bayernem připsal čtvrtý neúspěch za sebou a v tabulce mu patří předposlední 17. místo. Se 49 inkasovanými brankami je navíc týmem s nejhorší obranou.

V druhém zápase nedělního programu německé ligy remizoval Düsseldorf v domácím prostředí s Mohučí 1:1. Celý zápas odehrál v dresu hostů obránce Zdeněk Pospěch, za domácí rovněž od první minuty nastoupil Martin Latka. Ani jeden z Čechů se gólově neprosadil, o dělbě bodů rozhodl vlastní gól hostujícího Bo Svenssona a následná odpověď Chorvata Ivana Klasniče.

Titul je asi pryč, Dortmund bojuje o třetí místo

Hannover bojoval proti obhájci titulu Dortmundu o pátou příčku, ale o naději na body přišel prakticky už v úvodu. V 8. minutě dal první gól po kombinační akci Robert Lewandowski, kterého pak neuhlídala obrana Hannoveru ani v 21. minutě, kdy polský útočník zvýšil z dorážky. Svou 16. brankou v ročníku se dostal do čela střelecké tabulky. Borussia sice ještě před přestávkou inkasovala po dorážce Mohammeda Abdellaoueho, ale náskok uhájila. Po změně stran z rychlého protiútoku uzavřel skóre Julian Schieber.

Fanynka Bayernu Mnichov v tradičním bavorském dirndlu

Na Lewandowského se ve střelecké tabulce dotáhl Stefan Kiessling z Leverkusenu, který v duelu se Stuttgartem vyrovnal osm minut před koncem z penalty na 1:1. Bayer i s obráncem Michalem Kadlecem v sestavě prohrával od 12. minuty, kdy se trefil Vedad Ibiševič, po vyrovnávacím gólu ale ještě stačil dokončit obrat Lars Bender a Leverkusen se po výhře 2:1 udržel bod za Dortmundem.

O první gól v sezoně připravil záložníka Wolfsburgu Jana Poláka spoluhráč Ivica Olič. Ten v 50. minutě zápasu se Schalkedotlačil za brankovou čáru míč, který už pravděpodobně do sítě směřoval z hlavy českého hráče. Polák si tak zapsal alespoň asistenci ve druhém utkání za sebou.

Výsledky 24. kola německé fotbalové ligy:

Brémy - Augsburg 0:1 (29. Werner), Dortmund - Hannover 3:1 (8. a 21. Lewandowski, 72. Schieber - 40. Abdellaoue), Hamburk - Fürth 1:1 (21. Beister - 14. Djurdjič), Norimberk - Freiburg 1:1 (33. Simons z pen. - 83. Schmid), Wolfsburg - Schalke 1:4 (50. Olič - 33. a 63. Draxler, 79. Farfán, 86. Huntelaar), Leverkusen - Stuttgart 2:1 (82. Kiessling z pen., 86. Bender - 12. Ibiševič z pen.)

Wolfsburgu však Oličův vyrovnávací gól na body nestačil. Hosté zareagovali brankami Juliana Draxlera, který zařídil i úvodní gól zápasu, Jeffersona Farfána a Klaase-Jana Huntelaara a vyhráli přesvědčivě 4:1.

Augsburg si vyšlápl na Brémy

Útočník Tomáš Pekhart se vrátil do základní jedenáctky Norimberku, mezi střelce se ale při remíze 1:1 s Freiburgem nezapsal. Do zápasu nezasáhl stoper soupeře Pavel Krmaš, jehož po odehrání 120 minut v úterním čtvrtfinále Německého poháru s Mohučí (3:2) vyřadily svalové potíže.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem, který odehrál posledních 23 minut utkání, vybojoval druhé vítězství v řadě, ale na jistotu záchrany mu stále schází šest bodů. Důležité tři body získal Morávkův tým v Brémách, v jejichž sestavě chyběl po vlastním gólu při debaklu 1:6 s Bayernem Mnichov Theodor Gebre Selassie.

Z lavičky sledovali domácí zápas s Fürthem záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný z Hamburku. Jejich tým jen remizoval 1:1 a podruhé v řadě ztratil body.