sobota 19. srpna 2017 Ludvík
FA Cup

Chelsea v odvetě deklasovala Brentford 4:0 a postoupila

aktualizováno 17. 2. 2013 17:53

Londýn - Fotbalisté Chelsea postoupili do 5. kola Anglického poháru. Soupeř Sparty Praha v Evropské lize v opakovaném domácím zápase 4. kola deklasoval třetiligový Brentford 4:0 a napravil úvodní remízu 2:2. Druhé soutěžní čisté konto za sebou si v brance obhájce trofeje připsal Petr Čech.

Petr Čech
Petr Čech

Favorit na stadionu Stamford Bridge zlomil odpor Brentfordu až ve druhém poločasu. Devět minut po pauze otevřel skóre Španěl Juan Mata, v 68. minutě přidal druhou branku brazilský střelec z Letné Oscar, jehož za tři minuty napodobil svým 199. gólem za "Blues" Frank Lampard. Devět minut před koncem se trefil ještě uzdravený kapitán John Terry.

V dalším kole FA Cupu se Chelsea utká 27. února s druholigovým Middlesbrough. Londýnský celek, který v Praze v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy vyhrál 1:0, přivítá Spartu ve čtvrtek.

Přesvědčivého vítězství 4:0 dosáhl také Manchester City. Úřadující anglický mistr doma v 5. kole soutěže neměl problémy s druholigovým Leedsem. Gól a proměněnou penaltu zaznamenal Sergio Agüero, jednou se trefil jeho argentinský kolega z útoku Carlos Tévez a přesně mířil i záložník Yaya Touré.