Golf Time

Čech postoupil s Chelsea do semifinále Ligového poháru

Londýn - Petr Čech pomohl fotbalistům Chelsea k postupu do semifinále anglického Ligového poháru. V dnešním utkání na hřišti druholigového Leedsu United sice český gólman ve 37. minutě jako první inkasoval, ale favorizovaní hosté zápas po přestávce otočili a zvítězili 5:1.

Petr Čech
zdroj: Getty Images autor: Shaun Botterill

V první půli Chelsea, která v neděli neuspěla ve finále mistrovství světa klubů v Japonsku proti brazilským Corinthians, zahodila řadu šancí. Ihned po přestávce však vyrovnal Mata a poté někdejšího velkého rivala pokořili dalšími trefami Ivanovič, Moses, Hazard a Torres.

Los následně rozhodl o tom, že Chelsea se utká v semifinále se Swansea. Druhou dvojici tvoří účastník čtvrté ligy Bradford City a Aston Villa. Dvoukolové semifinále se bude hrát v lednu.