Svět motorů

Sedmnáctka prošla do kvalifikace ME z prvního místa

Balzers (Lichtenštejnsko) - Čeští fotbalisté do 17 let remizovali v závěrečném utkání úvodního kvalifikačního turnaje mistrovství Evropy v Lichtenštejnsku s Chorvatskem 2:2 a z prvního místa ve skupině prošli do druhé fáze. Do ní je doprovodí jejich soupeř, který měl postup stejně jako český tým zajištěn už před dnešním zápasem.

Fotbalový míč
zdroj: ISIFA

Výběr trenéra Aleše Čvančary nad Chorvatskem dvakrát vedl, ale ani jednou náskok neudržel. Po bezbrankovém poločase na Chytilův první gól odpověděl v 55. minutě Špikič, na branku Beňa z 66. minuty pak o čtyři minuty později zareagoval Kulenovič.

Závěrečná fáze kvalifikace mistrovství Evropy se losuje 3. prosince v Nyonu. Týmy budou rozděleny do osmi skupin, jejichž vítězové a sedm nejlepších celků z druhých míst postoupí na šampionát, který se příští rok v květnu uskuteční v Ázerbájdžánu.

ČR - Chorvatsko 2:2 (0:0)

Branky: 49. Chytil, 66. Beňo - 55. Špikič, 70. Kulenovič.

Sestava ČR: Kotek - Tvaroh, Burda, Král, Sivoň - Sedláček - Beňo, Chytil (49. Růsek), Kokeš (60. Buchta) - Zikl (68. Graiciar), Šípek. Trenér: Čvančara.