ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Všechny prvoligové celky uspěly, dva góly za Slovácko dal Kalouda

Praha - Baník, Příbram, Slovácko ani Teplice v utkáních druhého kola Poháru České pošty nezaváhaly. Nejblíže překvapení byly Neratovice-Byškovice, které dokázaly udržet nulu proti Teplicím více než hodinu, nakonec však kapitulovaly. Slovácko zase prohrávalo v Prostějově, ale nakonec i díky dvěma gólům letní posily Luboše Kaloudy zvítězilo 4:1.

Teplická radost
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Nejdéle překvapivě držely nerozhodný stav divizní Neratovice s Teplicemi. Domácí středočeský tým, který kdysi hrával druhou ligu, před více než tisícovkou diváků bojoval na hranici svých možností, a v první půli měl dokonce po standardkách dvakrát blízko ke gólu. Ligový favorit se prosadil až poté, co kouč Zdeněk Ščasný postupně poslal na hřiště opory Litsingiho, Mahmutoviče a Nivalda. V 65. minutě se po rohu prosadil hlavou stoper Lüftner a postup stvrdil v 88. minutě Kapverďan Nivaldo.

"První poločas jsme hrubě podcenili. Prosadili jsme se až po příchodu hráčů, které jsem původně nechtěl nasadit. Pomohla nám standardní situace. Postoupili jsme, jinak není co hodnotit," řekl Ščasný.

Příbram naopak na půdě třetiligového Písku udeřila už ve třetí minutě, kdy hlavou otevřel skóre Slepička. Tým od Litavky pak kontroloval hru, po změně stran trefil Švancara tyč a šest minut před koncem definitivně rozhodl o postupu Pilík.

Ostrava proti třetiligovému Hlučínu nasadila silnou sestavu a během úvodních 32 minut získala dvoubrankový náskok, když se prosadili Sukup a po tečované střele Ghaňan Mensah. Hlučín po přestávce snížil, ale téměř 1500 diváků už se vyrovnání a případných penalt nedočkalo.

Třetiligový Prostějov začal proti Slovácku s velkým elánem a po devíti minutách ho poslal do vedení Kroupa, který ještě na jaře hrál ligu za Brno. Jenže ve 22. minutě srovnal Břečka a za dalších sedm minut otočil stav svým prvním soutěžním gólem za Slovácko Kalouda. Letní posila se pak v 73. minutě trefila podruhé a poslední slovo měl v závěrečné minutě střídající Diviš. Další zápasy 2. kola jsou na programu ve středu.

Výsledky 2. kola Poháru České pošty

1. SK Prostějov - 1. FC Slovácko 1:4 (1:2) Branky: 9. Kroupa - 29. a 73. Kalouda, 22. Břečka, 90. Diviš. Sestava Slovácka: Heča - Daníček, T. Rada (75. R. Mezlík), Břečka, Reinberk - Šumulikoski (46. Diviš) - Trávník, Havlík, Valenta (74. Fojtášek), Kalouda - Haša. Trenér: Habanec.

FK Neratovice-Byškovice - FK Teplice 0:2 (0:0) Branky: 65. Lüftner, 88. Nivaldo. Rozhodčí: Jech. Sestava Teplic: Slavík - Hošek (46. Litsingi), Lüftner, Jablonský - Vondrášek, Matula, Jirásek, Krob - Vůch, Salami (60. Nivaldo), Chukwuma (46. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

FC Hlučín - Baník Ostrava 1:2 (0:2) Branky: 65. Badaljan - 21. Sukup, 32. Mensah. Rozhodčí: Julínek. Sestava Ostravy: Šrom - Byrtus, Kaša, Baránek, Sukup - Kukec (72. Lindpere), Šichor, Mensah (46. Greguš), De Azevedo (46. Štěpán) - Narh, Petrus. Trenér: Bernady.

FC Písek - 1. FK Příbram 0:2 (0:1) Branky: 2. Slepička, 84. Pilík. Rozhodčí: Berka. Sestava Příbrami: L. Krbeček - Hnaníček, Zápotočný (72. Sus), Neves, Husár - Stratil, Fillo, Tregler, Danoski - Slepička (64. Kraut), Švancara (58. Pilík). Trenér: Čuhel.

FK Blansko - MFK Frýdek-Místek 1:4 (1:3) Branky: 26. Ullmann - 9. a 84. Talián, 10. Uškovič, 42. Matúš. Rozhodčí: Tomanec.