KVÍZ: Jak se vyznáte v historii souboje titánů Itálie - Německo?

Andrea Pirlo a Bastian Schweinsteiger
Zdroj: ČT sport

Jak se vyznáte v historii souboje titánů Itálie - Německo?

Itálie s Německem odehrála celkem osm zápasů na mistrovství světa nebo Evropy. Kolikrát Německo vyhrálo?

Který z týmů vybojoval více titulů mistra světa než ten druhý?

Ve kterém roce se na mistrovství světa nebo Evropy Itálie s Německem potkaly ve finále?

V roce 2006 odehrála Itálie s Německem dramatické semifinále mistrovství světa. Který italský obránce po geniální Pirlově přihrávce vstřelil vítězný gól dvě minuty před koncem prodloužení?

Jedno z utkání mezi Itálií a Německem je známé jako "Zápas století" - skončilo totiž vítězstvím Itálie 4:3 po prodloužení. Ve kterém roce a při jaké příležitosti se odehrálo?

Itálie se s Německem potkala i na minulém mistrovství Evropy v semifinále. Který tým vyhrál a kdo se postaral o oba góly svého týmu?

Který z hráčů současného kádru Itálie nebo Německa na tomto Euru působil v celé uplynulé klubové sezoně v domácí lize soupeře?

Který z obou týmů naposledy ovládl Euro a ve kterém roce?

Poslední měření sil německého a italského klubu ve finále Ligy mistrů/PMEZ či Evropské ligy/Poháru UEFA se odehrálo:

Který z italských nebo německých hráčů má za sebou profesionální kariéru, která od roku 2003 do současnosti (či ukončení kariéry) čítala následující kluby: Chievo - Palermo - Wolfsburg - Juventus