pátek 28. července 2017 Viktor

Dortmund prohrál s Petrohradem, přesto pohodlně postupuje

aktualizováno 19. 3. 2014 23:05

Dortmund – Finalista minulého ročníku Ligy mistrů Dortmund prošel do čtvrtfinále i přes domácí porážku 1:2 s Petrohradem, neboť v Rusku zvítězil 4:2. Dortmund z předešlých dvanácti dvojzápasů, ve kterých vyhrál úvodní duel venku, jedenáctkrát postoupil a nezaváhal ani proti Zenitu.

---

Sestava Dortmundu: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopulos, Hummels, Schmelzer – Aubameyang, Sahin, Mchitarjan, Kehl, Grosskreutz – Lewandowski.

---

Sestava Petrohradu: Malafejev – Aňukov, Hubočan, Lombaerts, Criscito – Hulk, Witsel, Šatov, Fajzulin, Danny – Keržakov.

2.

U míče se v prvních minutách drží převážně Zenit, ale domácí výborně napadají.

4.

Řada nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou příležitost k ohrožení branky.

5.

Skvělý centr Schmelzera z levé strany poslal hlavou těsně vedle tyče Aubameyang.

7.

Povedenou střelu Witzela s obrížemi vyrazil Weidenfeller, případnou dorážku Dannyho zhatil ofsajd.

9.

Nadějnou kombinaci Borussie překazil nepřesnou přihrávkou Mchitarjan.

10.

První roh utkání, Sahinův centr ale obrana Zenitu v pohodě odvrátila.

12.

Lewandovski si udělal prostor na hranici vápna, střílel však pouze doprostřed branky, klde čekal připravený Malafejev.

14.

Týmy se zatím předhánějí v nepřesnostech.

15.

Fotbalová paráda v podání Hulka! Brazilský útočník Zenitu si navedl míč na střed hřiště a nechytatelnou dělovkou z pětadvaceti metrů poslal hosty do vedení.

18.

Lewandovskému pokus o "boží ruku" neprošel, je z toho pouze žlutá karta pro polského útočníka.

21.

Danny se pokusil vyslat za obranu Šatova, Weidenfeller byl ale u míče dřív.

22.

Mchitarjan posunul přihrávku Lewandovského na Grosskreutze, jeho parádní ránu vytáhl konečny prstů Malafejev.

23.

Průnik Aubameyanga zastavil nedovoleně Lombaerts, alespoň na žluté karty je vyrovnáno.

25.

Tlak domácích narůstá, Hummels ale hlavičkoval mimo a Mchitarjanův nebezpečný roh vyrazil Malafejev.

28.

Centr směřující na hlavu Lewandovského stáhl ze vzduchu jistý Malafejev.

32.

Šatov si udělal prostor na střelu, ideální okamžik k zakončení ale prováhal a o míč přišel.

34.

Po faulu na Mchitarjana rozehrával trestný kop Sahin, trefil ale pouze zeď.

37.

Pěknou kombinaci Petrohradu zakončoval znovu Šatov těsně vedle levé tyče.

1 2 3 »

Ruský mistr začal v Německu aktivně a v šestnácté minutě otevřel skóre povedenou střelou Hulk. Domácí ale dokázali ještě do pauzy srovnat, když se ve 38. minutě hlavou po centru prosadil kapitán Kehl.

Pokud Kehl v zápase skóroval, Borussia neprohrála ani v jednom z osmnácti předchozích utkání. Sérii až dnes zlomil Petrohrad, teprve druhou výhru z posledních třinácti soutěžních zápasů mu zajistil v 73. minutě po Criscitově centru střídající Rondón.

Sestřih utkání Dortmund - Petrohrad

K postupu měl ale Zenit daleko, další dva potřebné góly už vstřelit nedokázal. Výhrou aspoň částečně zpříjemnil duel na lavičce dočasnému kouči Sergeji Semakovi, který vedl tým, než se ho ujme André Villas-Boas.

Borussia Dortmund - Zenit Petrohrad 1:2 (1:1)

Branky: 38. Kehl - 16. Hulk, 73. Rondón. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Cabanero Martínez, Díaz Pérez (všichni Šp.). ŽK: Lewandowski, Kehl, Jojič - Lombaerts. Diváci: 65 629. První zápas: 4:2, postoupil Dortmund.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Papastathopulos, Hummels, Schmelzer (77. Durm) - Sahin, Kehl - Aubameyang (90. Hofmann), Mchitarjan (69. Jojič), Grosskreutz - Lewandowski. Trenér: Klopp.

Petrohrad: Malafejev - Aňukov, Hubočan, Lombaerts (46. Neto), Criscito - Witsel, Fajzulin (84. Smolnikov) - Hulk, Šatov, Danny - Keržakov (63. Rondón). Trenér: Semak.