neděle 19. listopadu 2017 Alžběta
Liga mistrů

Real remizoval s Dortmundem, City je na pokraji vyřazení

aktualizováno 6. 11. 2012 22:44

Praha - Důležité čtvrté kolo skupin Ligy mistrů přineslo velice pozoruhodné výsledky. Real dvakrát prohrával s Borussií, nakonec Özil srovnal až v 89. minutě. Manchester City je jednou nohou vyřazen ze skupiny poté, co jen remizoval s Ajaxem 2:2. AC Milán dlouho prohrával s Malagou, nakonec ale v 73. minutě srovnal Pato. Remízou pak skončil i zápas Schalke s Arsenalem, v němž Gunners vedli již 2:0, nedokázali však své vedení udržet.

Zklamaný Agüero

On-line přenos (ukončen):

0.

Sestavy:

FC Schalke 04: Unnerstall - Höwedes (C), Uchida, Fuchs, Matip - Holtby, Afellay - Jones, Neustädter, Farfán - Huntelaar.

Arsenal FC: Mannone - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere - Walcott - Cazorla, Podolski - Giroud.

3.

Schalke zatím dominuje na míči, Arsenal se nedokáže příliš dostat za kompaktní zálohu německého týmu.

5.

První nebezpěčný průnik Schalke, výborné prodloužení patičkou na Jonese, jeho střelu však zblokoval Arteta.

9.

Skvělý Affelayův průnik po levé straně, Nizozemec zakončoval k bližší tyči, Arsenal zachránil Mannone.

12.

První rohový kop pro Schalke, které v úvodní fázi jasně dominuje.

13.

Skvělá hlavička Höwedese, míč však míří těsně nad břevno.

15.

Uchida lehce přešel přes Vermaelena, ale poněkud komicky si při vyhlížení spoluhráčů v pokutovém území nechal míč vyjít do zámezí.

17.

Příležitosti z rohového kopu i pro Arsenal, který se konečně oklepal z původního tlaku Schalke. Roh rozehraný nakrátko však nevyšel.

18.

0:1!

18.

Typ gólu, který Arsenal dostává často, teď vstřelil on sám - dlouhý nákop Mertesackera na Girouda, dvojice obránců Schalke se nedohodla a Höwedes hlavičkoval za sebe, kde čekal francouzský útočník v červenobílé. Samostatný nájezd na Unnerstalla mu nevyšel, míč si však zpracoval Walcott a do prázdné brány vstřelil na 1:0 pro Arsenal.

23.

Vermaelen zblokoval Farfánův centr na roh.

24.

Dalekonosná střela Fuchse míří úplně mimo.

25.

Žlutá karta pro Matipa, který na půlící čáře fauloval pronikajícího Cazorlu.

25.

Zraněný Uchida střídá, nastupuje za něj Höger.

26.

Skvělý centr Podolského a úplně nebráněný Giroud zavěsil hlavičkou na 2:0.

29.

Nebezpečný protiútok Schalke, ale přenesení na volného Affelaye a Huntelaara se nepovedlo. Následný centr nenašel nikoho v pokutovém území.

32.

Schalke drží míč, ale ne v útočných zónách. Arsenal se zatím brání spolehlivě a přesvědčivě.

33.

Centr na Farfána, ten však nedokázal namířit přesně na branku.

35.

Chvilka zděšení pro Girouda, který dostal ve výskoku kopačkou do zadní části stehna a dlouho ležel na zemi. Francouz se však již zapojil do útoku Arsenalu.

37.

Nebezpečný míč Neustadtera na Farfána, který se snažil centrovat na Huntelaara. Míč však odkopl Mertesacker.

1 2 3 4 »

Skupina smrti, v níž figurují Real, Dortmund, City a Ajax, se vyvíjí poměrně překvapivě. Semifinalista loňského ročníku Ligy mistrů Real měl dlouho nakročeno k porážce, jeho německý soupeř totiž dvakrát vedl po gólu Reuse a výborné trefě Maria Götzeho. Španělský mistr se však nakonec dokázal dotáhnout díky hlavičce Pepého a brance Özila v samém závěru.

Real se o postup ze skupiny D nakonec příliš strachovat nemusí, má na svém kontě sedm bodů a je o jediný bod za vedoucím Dortmundem. Totéž se však nedá říct o Manchesteru City. Anglický mistr musel bezpodmínečně vyhrát, aby si udržel reálnou šanci na postup a měl k tomu ideálního soupeře - papírově nejslabší Ajax.

Nizozemský šampion však již po 17 minutách vedl nad City po brankách Siema de Jonga 2:0. Ještě do poločasu stačil snížit Yaya Touré, v 73. minutě pak srovnal Sergio Agüero. Jenže vítězný gól pro City nepřišel, navíc v nastavení ještě zoufale usiloval o penaltu Mario Balotelli, rozhodčí však pokutový kop anglickému mistru neodpískal. Manchester City je tak s pouhými dvěma body poslední a čekají jej ještě dva těžké zápasy s Realem a Dortmundem.

Sestřih utkání Real - Borussia

Další tým z Premier League Arsenal neudržel na hřišti Schalke dvoubrankový náskok a remizoval 2:2. Německému týmu tak neoplatil domácí porážku 0:2 a ve skupině B na něj z druhého místa dál ztrácí jeden bod. Hostům bez zraněného reprezentačního kapitána Tomáše Rosického zajistili dvoubrankové vedení už v úvodní půlhodině Walcott a Giroud, v nastavení první půle ale snížil Huntelaar a v 67. minutě vyrovnal Farfán.

Liga mistrů již zná první účastníky osmifinále - jsou jimi Porto a Malaga. Portugalský celek uhrál ve skupině A bezbrankový výsledek na hřišti Dynama Kyjev, španělský nováček elitní soutěže v Miláně s AC remizoval ve skupině C 1:1. Italský gigant tak není v jednoduché pozici - je s pěti body na druhém místě, avšak dotírá se na něj Anderlecht, který porazil Zenit Petrohrad 1:0, ruský hvězdný celek pak má na svém kontě 3 body.

Hned čtyřmi gólovými přihrávkami se blýskl kanonýr Ibrahimovic, který Paris St. Germain pomohl k jasné domácí výhře 4:0 nad Dinamem Záhřeb. Asistence švédského útočníka využili postupně Alex, Matuidi, Ménez a Hoarau. Francouzský klub má blízko k účasti v osmifinále, Chorvaté prohráli i čtvrtý duel ve skupině a mají skóre 0:10.

Výsledky úterního programu 4. kola základních skupin LM:

Skupina A:
Dynamo Kyjev - FC Porto 0:0
Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 56.000. Paris St. Germain - Dinamo Záhřeb 4:0 (1:0) Branky: 16. Alex, 61. Matuidi, 65. Ménez, 80. Hoarau. Rozhodčí: Gil (Pol.). Diváci: 42 000.

Skupina B:
Schalke 04 - Arsenal 2:2 (1:2)
Branky: 45.+2 Huntelaar, 67. Farfán - 18. Walcott, 26. Giroud. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 54.142. Olympiakos Pireus - Montpellier 3:1 (1:0) Branky: 4. Machado, 80. Greco, 82. Mitroglu - 66. Belhanda z pen. Rozhodčí: Strahonja (Chor.). Diváci: 30 000.

Skupina C:
Anderlecht Brusel - Petrohrad 1:0 (1:0)
Branka: 17. Mbokani. Rozhodčí: Gautier (Fr.). Diváci: 21.000. AC Milán - Málaga 1:1 (0:1) Branky: 73. Pato - 40. Eliseu. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 30 891.

Skupina D:
Real Madrid - Borussia Dortmund 2:2 (1:2) Branky: 34. Pepe, 89. Özil - 28. Reus, 45. vlastní Arbeloa. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 65.000. Manchester City - Ajax Amsterodam 2:2 (1:2) Branky: 22. Y. Touré, 74. Agüero - 10. a 17. De Jong. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). Diváci: 40 222.