pátek 28. července 2017 Viktor
Evropská liga

Basilej vyřadila Tottenham po penaltách, postoupily i Benfica a Fenerbahce

aktualizováno 12. 4. 2013 00:14

Basilej - Fotbalisté Tottenhamu vypadli v semifinále Evrospké ligy na hřišti Basileje. Po remíze 2:2 dospěl zápas do prodloužení. V něm gól nepadl a rozhodly až penalty, kde byl úspěšnější domácí tým. Lazio s nejlepším střelcem soutěže Liborem Kozákem v odvetě čtvrtfinále remizovalo v Římě s Fenerbahce 1:1 a po úvodní porážce 0:2 v soutěži končí. Čtvrtým postupujícím je Benfica Lisabon, která vyřadila po remíze 1:1 Newcastle. Už vpodvečer postoupila londýnská Chelsea přes prohru v Kazani 2:3. Semifinále se bude losovat v pátek ve švýcarském Nyonu.

Utkání Basilej - Tottenham Hotspur

On-line přenos (ukončen):

--:--

Úvodní sestavy:

FC Basilej: Sommer ─ Degen, Schär, Dragovic, Park ─ Salah, El Nenny, Frei, Die, Stocker ─ Streller.

Tottenham Hotspur: Friedel ─ Walker, Dawson, Vertonghen, Naughton ─ Holtby, Dembélé, Parker, Sigurdsson ─ Dempsey ─ Adebayor.

--:--

Utkání bude řídit hlavní sudí Olegário Benquerença, na čarách mu budou asistovat João Santos a Ricardo Santos. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Venâncio Tomé. Svou práci si splní také brankoví rozhodčí, kterými jsou Manuel De Sousa a Carlos Xistra. Všichni arbitři jsou z Portugalska.

--:--

Tottenham Hotspur se do čtvrtfinále probojoval přes Inter Milán, který nejprve porazil na domácí půdě 3:0 a venku podlehl až v prodloužení 1:4.

--:--

FC Basilej do čtvrtfinále postoupila přes silný Zenit Petrohrad, který doma porazila 2:0 a v Rusku prohrála nejtěsnějším rozdílem 0:1.

--:--

V Basileji jsou hráči na hrací ploše, kterou masíruje hustý déšť.

1.

Utkání začalo. Slyšet jsou fanoušci domácích.

2.

První standardku měl Tottenham. Obrana Basileje si s ní ale v klidu poradila.

3.

Po faulu měla možnost volného kopu i Basilej. Pokus na bližší tyč Schära ale úspěšný nebyl.

5.

Oba týmy kombinují mezi obránci a snaží se o dlouhé pasy, kluzský trávník ale dobré zpracování nedovoluje.

6.

Parker a Sigurdsson chtěli proniknout po pravé straně Basileje, ale jejich akce skončila odkopem od branky domácích.

7.

Další faul ve středu hřiště. Nedovolený zákrok předvedl Dragovič.

8.

Rozehrávky se ujal Vertonghen a pokusil se o střelu, ale zablokovali ji hráči Basileje.

11.

Další kombinace Tottenhamu skončila v autu a vhazovat budou domácí.

12.

Walker se snaží aktivně zakládat útoky Tottenhamu. Jeho spoluhráči jsou ale v ofenzivě opatrnější.

13.

Salah ze své kopačky vyslal střelu, ale byla nepřesná.

15.

Na druhé straně se v šanci ocitl Adebayor, ale sudí mu odpískal ofsajd.

17.

Naughton zastavil útočníka Basileje pomocí rukou, ale kartu nevyfasoval.

19.

Tottenham napadá rozehrávku Basileje, ta ale drží míč. Nakonec akce končí ofsajdem domácích.

20.

Poprvé jsou výrazněji slyšet hostující fanoušci.

21.

Míč putoval po ose Walker - Holtby - Naughton přes celou šířku hřiště. Nakonec skončil v autu a Basilej může založit další akci.

1 2 3 4 5 6 »

Lazio hrálo za zavřenými dveřmi kvůli rasismu svých fanoušků podruhé za sebou, ale tentokrát nedokázalo napodobit minulý triumf 3:1 nad Stuttgartem. Kozák opět nastoupil v základní sestavě domácích, ale žádnou ze svých šancí neproměnil, do statistik se zapsal jen žlutou kartou a zůstal v soutěži na osmi brankách.

Římané se v utkání pod vedením českého rozhodčího Pavla Královce dostali do vedení po hodině hry, když Lulič hlavou zužitkoval Candrevův centr. Laziu v té chvíli stačil k prodloužení jediný gól. Ten však vstřelil v 73. minutě hostující Erkin. Přemožitel Plzně z osmifinále si zahraje semifinále evropské soutěže poprvé v historii stejně jako Basilej.

Švýcarský celek s Tottenhamem prohrával po trefě Dempseyho z 23. minuty, Salah a Dragovic ale otočili skóre. Prodloužení zařídil "Kohoutům" sedm minut před koncem svou druhou brankou Dempsey. V poslední minutě dostal červenou kartu obránce Tottenhamu Vertonghen, a i když jeho spoluhráči v prodloužení neinkasovali, následný penaltový rozstřel nezvládli. Proměnili jen jediný pokus, zatímco domácí všechny.

Benfika remízou 1:1 v Newcastlu potvrdila výhru 3:1 z Lisabonu a po dvou letech si zahraje o finále EL. Domácí poslal do vedení v 71. minutě Cissé, ale porážku Portugalců odvrátil v nastavení Salvio.

Výsledky odvetných utkání čtvrtfinále Evropské ligy:

Lazio Řím - Fenerbahce Istanbul 1:1 (0:0)
Branky: 60. Lulič - 73. Erkin. Rozhodčí: Královec. První zápas: 0:2, postoupilo Fenerbahce.

Newcastle - Benfica Lisabon 1:1 (0:0)
Branky: 71. Cissé - 90.+2 Salvio. Rozhodčí: Bebek (Chor.). První zápas: 1:3, postoupila Benfica.

Basilej - Tottenham 2:2 po prodloužení (2:2, 2:1), na penalty 4:1
Branky: 27. Salah, 41. Dragovic - 23. a 83. Dempsey. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90. Vertonghen (Tottenham). První zápas: 2:2, postoupila Basilej.