pátek 20. října 2017 Vendelín
Evropská liga

Lazio s Kozákem v sestavě nestačilo na Fenerbahce

aktualizováno 4. 4. 2013 23:07

Istanbul - Fenerbahce porazilo Lazio Řím v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy 2:0. Utkání ovlivnilo vyloučení Nigerijce Onaziho z italského celku v počátku druhého poločasu. Český útočník Libor Kozák na hřišti pobyl 72 minut, ale na půdě osmifinálového přemožitele Plzně se výrazněji se neprosadil. Utkání jste mohli sledovat v on-line reportáži.

Utkání Fenerbahce - Lazio

On-line přenos (ukončen):

--:--

Sestavy:

Fenerbahce Istanbul: Demirel – Gonul, Yobo, Korkmaz, Ziegler – Meireles, Topal – Kuyt, Baroni, Sow – Webo.

S. S. Lazio: Marchetti – Ciani, Cana, Radu – Gonzalez, Candreva, Onazi, Hernanes, Lulic – Kozák, Ederson.

--:--

Předchozí dvě utkání pohárové Evropy odehrál turecký celek bez fanoušků, což byl trest za jejich výtržnosti v minulých utkáních. Případný další prohřešek bude potrestán vyloučením z Evropské ligy.

--:--

Lazio má s podporou fanoušků v odvetě smůlu. Ta bude v Itálii příští týden kvůli disciplinárnímu trestu pro římský celek před prázdným hledištěm.

--:--

Rozhodčí: William Collum – Martin Cryans, William Conquer – Alan Mulvanny (všichni Skotsko).

1.

Utkání zahájil výkop Fenerbahce.

2.

Po výkopu Marchettiho míří první pokus Lazia vysoko nad branku domácích.

3.

Fenerbahce po kombinaci přes obránce i záložníky ztratilo míč a Lazio se také kostrbatou hrou dostalo k rohu.

3.

Ten ale zahráli hráči Lazia nepřesně.

4.

Fenerbahce registruje první střelecký pokus, Sow ale nemířil vůbec přesně.

6.

Volný přímý kop zahrálo Fenerbahce po faulu Lazia kombinačně, míč do vápna nedostalo a po dalším souboji se pískal druhý faul v řadě.

9.

Meireles ve výskoku nedovoleně atakoval a Italové mají míč.

10.

Římané zahrozili po centru ze strany. Hlavičkoval Ederson, ale brankář Fenerbahce schoval jeho pokus do rukavic.

11.

Kozák se zatím do hry příliš nedostal. Přesto aktivně napadá.

13.

Lulič hledal kolmicí ve vápně Edersona. Ten spadl, ale rozhodčí penaltu po kontaktu s obráncem Fenerbahce nenařídil.

13.

Z opakovaného záběru nebyl kontakt patrný. Správný verdikt.

16.

Po standardní situaci z dálky zblokovala pokus Fenerbahce zeď Lazia, ale Lulič špatně odkopával míč, ten se dostal na kopačky Moussy Sowa, který trefil po zákroku a zřejmě teči Marchettiho tyč.

20.

Míč od stoperů Lazia směřoval na Kozáka. Toho ale zablokoval obránce Fenerbahce.

21.

Fenerbahce kombinuje v obraně a Lazio jen posouvá defenzivní blok.

23.

Moussa Sow se zlobí na rozhodčího, který zůstal chladný po ataku obránců Lazia.

24.

Pokus Edersona končí vedle branky Volkana Demirela díky noze bránícího Yoba. Lazio má roh.

1 2 3 4 »

Třiadvacetiletý útočník nenavázal na hattrick z minulého zápasu se Stuttgartem a zůstal v Evropské lize na osmi brankách. Po bezbrankové první půli snížil šance římského celku záložník Onazi, jenž byl dvě minuty po přestávce vyloučen po druhé žluté kartě.

Hosté drželi nerozhodný výsledek do 78. minuty, než z penalty otevřel skóre Webó. V nastavení pak pojistil výhru Fenerbahce druhou brankou Kuijt. Lazio, za které Kozák odehrál 72 minut, utrpělo v této sezoně Evropské ligy první porážku.

Další londýnský celek Tottenham doma dotáhl s Basilejí dvoubrankovou ztrátu a remizoval 2:2. Švýcaři se už v prvním poločase dostali do překvapivého vedení, když se mezi 30. a 34. minutou prosadili Stocker a Fabian Frei. Pět minut před pauzou snížil Adebayor a po změně stran vyrovnal střídající Sigurdsson.

Třetí anglický zástupce v soutěži Newcastle neudržel v Lisabonu těsné vedení a s Benfikou prohrál 1:3. Na branku hostujícího Cissého odpověděl ještě v prvním poločase Rodrigo, po změně stran pak přidali další dvě trefy domácího celku Lima a Cardozo z penalty.

Výsledky prvních utkání:

Fenerbahce Istanbul - Lazio Řím 2:0 (0:0)

Branky: 78. Webó z pen., 90.+1 Kuijt. Rozhodčí: Collum (Skot.). ČK: 47. Onazi (Lazio).

Tottenham - Basilej 2:2 (1:2)

Branky: 40. Adebayor, 58. Sigurdsson - 30. Stocker, 34. F. Frei. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Benfica Lisabon - Newcastle 3:1 (1:1)

Branky: 25. Rodrigo, 65. Lima, 71. Cardozo z pen. - 12. Cissé. Rozhodčí: Gautier (Fr.).