pondělí 25. září 2017 Zlata
Španělský superpohár

Real nakročil k Superpoháru výhrou na Barceloně, Ronaldo rozhodl a dostal červenou

Barcelona – První El Clásico sezony ovládl Real Madrid. Na půdě Barcelony zvítězil v úvodním střetnutí španělského Superpoháru 3:1 a udělal výrazný krok k zisku trofeje. Vítěznou branku zaznamenal Cristiano Ronaldo, který do střetnutí naskočil až v druhém poločase a kromě gólu stihl dostat i červenou kartu. Středeční odveta v Madridu se ho tak týkat nebude.

Cristiano Ronaldo (vlevo) se raduje ze vstřelené branky Realu Madrid

Real byl rozehranější díky triumfu v Superpoháru UEFA nad Manchesterem United, což potvrdil ve druhé půli, kdy si vytvořil řadu šancí. Po jedné z nich odcentroval Marcelo a barcelonský stoper Piqué si smolnou tečí dal vlastní branku. Vzápětí po podobné akci zabránil jistému gólu Alba, jenž zblokoval Carvajalovu střelu do odkryté branky.

Barcelona postupně více otevřela hru a vytvářela si také šance. Nakonec srovnala poté, co Luis Suárez při střetu s brankářem Keylorem Navasem přifilmoval pád a sudí odpískal pokutový kop, který proměnil Lionel Messi.

Jenže pak byl hlavní postavou Ronaldo, jenž využil otevřeného prostoru pro brejk, zbavil se Piquého a střelou k tyči zařídil vítězný gól. Při oslavě branky si však sundal dres, za což dostal žlutou kartu. A jelikož vzápětí jeho další únik a pád po souboji s Umtitim posoudil sudí jako simulaci a dal mu druhou žlutou, musel Ronaldo předčasně ze hřiště.

I v deseti ale Real dokázal skóre navýšit, když další brejk zakončil parádní střelou Marco Asensio.

Barcelona - Real Madrid 1:3 (0:0)

Branky: 77. Messi z pen. - 50. vlastní Piqué, 80. Ronaldo, 90. Asensio. ČK: 83. Ronaldo. Odveta se hraje 16. srpna.