FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Celtic vládne Skotsku, v sezoně ztratil zatím jen dva body

Glasgow - Fotbalisté Celticu Glasgow protáhli svoji šňůru bez porážky už na 28 zápasů, když ve středečním duelu skotské ligy porazili Aberdeen 1:0. Úřadující mistři bezpečně míří za obhajobou titulu, ve 23 ligových zápasech nebodovali naplno pouze jednou. Druzí Rangers ztrácí na městského rivala už propastných 25 bodů.

Celtic protáhl vítěznou šňůru už na 28 zápasů

Celtic už nedělní výhrou nad Hearts překonal 50 let starý vlastní rekord zápasů bez prohry od začátku sezony na domácí scéně. Právě na hřišti edinburského celku 7. srpna série odstartovala, od té doby Celtic z 23 ligových duelů 22 vyhrál a jednou remizoval. K tomu přidal čtyři výhry v Ligovém poháru a jednu ve Skotském poháru.

Proti Aberdeenu dominoval Celtic celou první půli, ale převahu nevyužil. Úspěšný byl až v 57. minutě hlavou belgický obránce Dedryck Boyata. Náskok mohl pojistit záložník Scott Sinclair, jeho střela ale trefila jen brankovou konstrukci.