Wolfsburgu se daří i bez de Bruynea. Doma jasně přejel Schalke

Berlín – Vicemistr z Wolfsburgu i v nové sezoně německé ligy dokazuje, že bude patřit k hlavním aspirantům na nejvyšší příčky. Na domácím hřišti si bez problémů poradil se Schalke, když zvítězil 3:0 a po třech kolech má na kontě sedm bodů. Pro mužstvo z Gelsenkirchenu to byla naopak první bundesligová porážka pod novým koučem Andrém Breitenreiterem, po které jeho svěřenci klesli v neúplné tabulce na sedmé místo.

Bas Dost (uprostřed) slaví se svými spoluhráči z Wolfsburgu vstřelenou branku
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Wolfsburg šel do vedení v 17. minutě po voleji Base Dosta. V 59. minutě zvýšil z penalty Ricardo Rodríguez a krátce nato zpečetil výhru Timm Klose. Domácí se minimálně na pár hodin posunuli do čela tabulky.

Jasnou výhru si Wolfsburg připsal i bez hvězdného záložníka Kevina De Bruynea, který má namířeno do Manchesteru City, údajně za 75 milionů eur. Nehrál ani útočník Ivan Perišič, o kterého se zajímá Inter Milán.