pátek 22. září 2017 Darina
OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ

7:0. Dominantní Bayern si pohrál s oslabeným Šachtarem

aktualizováno 11. 3. 2015 23:30

Mnichov - Bayern Mnichov porazil v odvetě osmifinále Ligy mistrů Šachtar Doněck 7:0 a hladce postoupil do další fáze soutěže. Osud utkání spoluurčila už čtvrtá minuta, kdy po faulu v pokutovém území přišla penalta i červená karta pro zasahujícího beka. Penaltu proměnil Müller, který v druhé půli přidal i svůj druhý gól, kromě něho se prosadili Ribéry, Boateng, Badstuber, Lewandowski a Götze.

--:--

Hezký večer u sledování odvety osmifinále Ligy mistrů Bayern Mnichov - Šachtar Doněck.

--:--

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Götze, Müller, Ribéry - Lewandowski.

--:--

Šachtar: Pjatov - Srna, Kucher, Rakyckyj, Ševčuk - Taison, Fred, Stěpaněnko, Costa - Adriano, Alex Teixeira.

--:--

Oba týmy již jsou na hřišti a utkání za pár okamžiků začne.

1.

Utkání bylo právě zahájeno.

2.

Začátek utkání se nese v duchu vzájemného oťukávání se, žádný z celků se nikam nežene.

3.

Bayern má po faulu na Götzeho pokutový kop.

4.

Skotský rozhodčí navíc faulujícímu Kucherovi udělil červenou kartu.

4.

Bayern Mnichov vede 1:0.

5.

Thomas Müller poslal míč na druhou stranu, než se vrhl gólman Pjatov. Výtečný začátek pro domácí.

6.

Šachtar se dopracoval k rohovému kopu.

6.

Adriano však nezasáhl míč přesně.

8.

Robben málem ve skluzu zasáhl míč - ke gólu mu chyběly vskutku centimetry. Centroval Lewandowski.

9.

Trenér Lucescu střídá: odchází Taison, na hřiště jde bek Kryvcov.

11.

Po aktivitě Ribéryho bude Bayern kopat první roh v utkání.

12.

Robben pálí nikým nekrytý, avšak míčí dal přílišnou razanci - a přestřelil.

13.

Pjatov nyní špatným odkopem dává znovu Bayernu šanci něco vymyslet od rohového praporku.

15.

Alabův centr odvrátil na další roh Rakyckyj.

16.

Boateng výtečně zastavil Adriana, který se už už dostával sám před Neuera z rychlého brejku.

17.

Bayern zcela dominuje, hosté působí hodně zakřiknutě.

1 2 3 4 »

Bayernu dokonale vyšel vstup do utkání. Kučer v šestnáctce fauloval Götzeho a ve třetí minutě dostal nejrychlejší červenou kartu v historii Ligy mistrů po úvodním hvizdu. Následnou penaltu proměnil Müller. Domácí poté v Allianz Areně dominovali. Lewandowski ještě trefil tyč, ale po půlhodině už přidal druhý zásah obránce Boateng snadnou dorážkou do odkryté branky.

Olexandr Kučer se stal nejrychleji vyloučeným hráčem v historii Ligy mistrů. Obránce Šachtaru Doněck dostal červenou kartu už po dvou minutách a 33 vteřinách. Ukrajinský reprezentant tak překonal dosavadní rekord Valériena Ismaëla, který v roce 2004 v dresu Werderu Brémy byl v zápase proti Interu Milán vyloučen v čase 5:52.

Mnichovské mužstvo po pauze ještě víc rozebralo obranu Šachtaru a do 63. minuty přidali další branky Ribéry, opět Müller a uzdravený Badstuber, který dal za Bayern první soutěžní gól od prosince 2009. V závěrečné čtvrthodině ještě dokonali debakl Doněcku Lewandowski s Götzem.

Bayern postoupil do čtvrtfinále počtrnácté a v historické tabulce se osamostatnil před Realem Madrid, Barcelonou a Manchesterem United. Brankář Neuer udržel čisté konto i ve čtvrtém domácím utkání této sezony LM.

Sestřih utkání Bayern Mnichov - Šachtar Doněck

Bayern Mnichov - Šachtar Doněck 7:0 (2:0)

Branky: 4. z pen. a 52. Müller, 34. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. Lewandowski, 87. Götze. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Chambers (Skot.). ČK: 3. Kučer (Šachtar). První zápas: 0:0, postoupil Bayern.

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber (67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (19. Rode), Müller, Götze, Ribéry (59. Bernat) - Lewandowski. Trenér: Guardiola.

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fred, Stěpaněnko - Douglas Costa (79. Wellington Nem), Alex Teixeira (70. Ilsinho), Taison (9. Krivcov) - Luiz Adriano. Trenér: Lucescu.

Zdroj: ČT sport