sobota 25. listopadu 2017 Kateřina
Primera Division

Barcelona zvládla dvojitý obrat, Real Madrid naděloval i bez Ronalda

aktualizováno 1. 2. 2015 23:06

Madrid – Barcelona s Villarealem v 21. kole španělské ligy dvakrát prohrávala, ale skvělým týmovým výkonem zvrátila vývoj a vyhrála 3:2. Góly dávalo trio Neymar, Rafinha a Messi. Sevilla zvítězila stejným poměrem nad Espaňolem Barcelona a posunula se na čtvrté místo o bod před Valencii. Rozhodl v 89. minutě Iago Aspas. Ani absence potrestaného nejlepšího střelce Cristiana Ronalda nezastavila ofenzivu Realu Madrid. Vítěz Ligy mistrů musel ale utkání se San Sebastianem také otáčet.

Karim Benzema

Hned několik šancí měl v úvodním dějství proti Villarrealu barcelonský útočník Suárez, většina pokusů však nemířila mezi tyče. Do vedení se nakonec po půlhodině hry dostal Villarreal: Mariova střela by šla vedle branky, Čeryšev ji však v rychlosti usměrnil za Bravova záda. Ruský fotbalista se v této sezoně přímo podílel na gólu Villarrealu podvanácté.

Na konci poločasu domácí vyrovnali. Rafinhovu střelu vyrazil brankář Asenjo pouze k volnému Neymarovi, jenž vstřelil 15. branku v tomto ročníku La Ligy. Mezi 51. a 55. minutou pak padly tři góly. Nejprve se znovu do vedení dostali zásluhou Vietta hosté, za dvě minuty ale druhý tým tabulky znovu vyrovnal a obrat téměř okamžitě dokonal 22. ligovou trefou v sezoně Messi. Barcelona ztrácí na vedoucí Real Madrid bod, "Bílý balet" má ale zápas k dobru.

Real prohrával už od 64. vteřiny, kdy hosté využili rohový kop. Jenže za dalších 80 vteřin hlavou srovnal Rodríguez a ještě do poločasu dokonal obrat dorážkou Benzemovy střelby stoper Ramos. Francouzský útočník Benzema ve druhém poločase dvěma zásahy pojistil vítězství a vylepšil svou bilanci v tomto ročníku španělské ligy na 11 branek.

Sevilla zvítězila nad Espaňolem Barcelona 3:2 a posunula se na čtvrté místo o bod před Valencii. Rozhodl v 89. minutě Iago Aspas. Pro katalánský celek, který vyřadil Sevillu ve čtvrtfinále Španělského poháru, začalo utkání dobře. Ve 14. minutě fauloval v pokutovém území domácí brankář Beto a nejlepší střelec Espaňolu Stuani se z penalty nemýlil.

Ještě do konce poločasu ale andaluský tým otočil stav. Nejprve se povedenou střelou z velké dálky prezentoval Figueiras, obrat dokonal v 35. minutě po přesném Vidalově pasu Vitolo. Espaňol šel navíc o pět minut později do oslabení, když gólman Casilla zasáhl míč rukou mimo šestnáctku a dostal červenou kartu.

Hráči Sevilly v druhém poločase dvakrát trefili tyč a nevyužitých šancí následně litovali, v 77. minutě se totiž o vyrovnání postaral Sánchez. Přesto nakonec domácí získali plný počet bodů, když minutu před koncem vstřelil vítězný gól po Baccově přihrávce Aspas.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Real Madrid - San Sebastian 4:1 (52. a 76. Benzema, 3. Rodríguez, 37. Ramos - 1. Elustondo), Eibar - Atlético Madrid 1:3 (89. Piovaccari - 23. a 25. Mandžukič, 7. Griezmann), Granada - Elche 1:0 (56. Córdoba), Levante - Bilbao 0:2 (48. a 90. Aduriz), Almería - Getafe 1:0 (44. Méndez), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:2 (26. Figueiras, 35. Vitolo, 89. Aspas - 15. Stuani z pen., 77. Sánchez), FC Barcelona - Villarreal 3:2 (45. Neymar, 53. Rafinha, 55. Messi - 30. Čeryšev, 51. Vietto).