úterý 25. července 2017 Jakub
PRIMERA DIVISIÓN

Sedmigólové El Clásico ovládla Barcelona. Messi k výhře pomohl hattrickem

aktualizováno 23. 3. 2014 23:27

Madrid – Sedm gólů, tři penalty a jedna červená karta. Tradiční a ostře sledované El Clásico nabídlo fantastickou podívanou, kterou ovládli fotbalisté Barcelony, když svého úhlavního rivala Real Madrid na jeho hřišti porazili 4:3. Velkou měrou se o to zasloužil Lionel Messi, který si připsal hattrick. Katalánský celek tak ovládl i druhý vzájemný ligový souboj v sezoně.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu ze zápasu španělské ligy, v němž na sebe narazí dva giganti a tradiční rivalové, Real Madrid a Barcelona. Zápas začne v 21:00.

--:--

Sestavy:

Real Madrid CF: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Alonso, di María – Bale, Benzema, Ronaldo.

--:--

Oba týmy jsou již nachystány v tunelu.

--:--

V lepší pozici do utkání vstupuje Real, který má před Barcelonou v čele soutěže čtyřbodový náskok a případná výhra by ho hodně přiblížila k titulu. To v případě výhry Barcelony by se opět zdramatizovala situace v čele tabulky.

--:--

Podzimní duel obou celků skončil výhrou Barcelony, která Real porazila 2:1. Za Katalánce se tehdy trefil Neymar a Alexis. Za Real korigoval Jesé.

--:--

Dnešní zápas bude již 168. ligovým El Clásicem.

1.

Zápas začal.

1.

První útočnou snahu Realu zakončil faulem di Mariá.

2.

Ramos dobře přečetl rozehrávku Barcelony a okamžitě hledal vepředu Modriče. Ten byl ale dobře hlídán.

3.

Barcelona rozjíždí tradiční kombinační hru a drží míč na svých kopačkách. Útočnou akci dobrým obranným zákrokem ukončil Ramos.

3.

První střelecký pokus na branku vypsala Barcelona, jmenovitě Neymar. Diegu Lópezovi však větší potíže jeho rána nenadělala.

5.

Real výborně atakoval rozehrávku Barcelony. Bale vypíchl míč, který se dostal k Benzemovi. Ten však v dobré pozici míří levačkou vedle.

5.

Bale hledal centrem ve vápně Ronalda, který po kontaktu s Alvesem padá. Rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

7.

Barcelona se dostává do vedení. Hosté rozjeli tradiční kombinační kolotoč. K míči se dostal Messi, který přesnou přihrávkou uvolnil Iniestu a ten se tváří tvář Lópesovi nemýlil.

8.

Útočnou akci Realu zakončil nepřesnou přihrávkou Carvajal.

10.

Neymar a posléze Messi se snažili projít středem. Obrana Realu dobře zapracovala.

10.

Pepe dlouhým míčem hledal Benzemu. Jeho záměr přečetl Mascherano a míč odhlavičkoval do bezpečí.

11.

Di María unikal po levém křídle a po souboji s Dani Alvesem signalizoval faul. Rozhodčí s ním však nesouhlasil a nechal pokračovat ve hře.

12.

A mohlo být vyrovnáno! Di María prošel přes tři hráče a zpětnou přihrávkou na malém vápně našel úplně volného Benzemu. Francouzský útočník však jasnou gólovku nedal.

14.

Zápas se hraje ve strhujícím tempu.

1 2 3 4 5 6 »

Barcelona do 168. ligového El Clásika vstoupila nejlépe jak mohla a již po sedmi minutách se ujala vedení. Messi na hranici vápna uvolnil přesným pasem Iniestu a ten propálil Diega Lópeze. Real však inkasovaná branka nezlomila. Spíše naopak. Výborným pressingem dělal hostům obrovské problémy a za svoji aktivitu byl odměněn po dvaceti minutách. Výborně hrající di María našel Benzemu a ten hlavou vyrovnal.

A spolupráce stejné dvojice zafungovala i o chvíli později. Di María nacentroval, Mascherano míč podskočil a Benzema tvrdou ranou nedal Váldesovi šanci. Francouzský útočník mohl vzápětí završit čistý hattrick, jenže jeho střelu z prázdné branky vykopl Piqué.

Fantastický fotbal v obrovském tempu pokračoval i nadále. Lepším a aktivnějším celkem byl Real, avšak těsně před poločasem se vyrovnání dočkala Barcelona. Přesnou ranou k tyči prosadil Messi.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale byli to naopak domácí, kdo se znovu ujal vedení. Alves sestřelil kousek před vápnem Ronalda. Rozhodčí však pískl penaltu a sám faulovaný pokutový kop proměnil.

Vedení Realu vydrželo jen devět minut. Po nádherném pasu Messiho se za obranou zjevil Neymar. Brazilský útočník ve vápně přifilmoval pád po souboji s Ramosem a rozhodčí pískl penaltu. Stoper domácích za faul nefaul dostal červenou kartu. K pokutovému kopu se postavil Messi a druhým gólem v zápase opět srovnal.

Barcelona oslabený Real mačkala a rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem. Xabi Alonso ve vápně zbytečně naběhl do Iniesty, který se poroučel k zemi a rozhodčí znovu ukázal na puntík. Penaltu si vzal opět na starost Messi a bezchybnou ranou rozhodl o výhře.

"Bílý balet" po prohře klesl na druhé místo za Atlético Madrid, které má stejně bodů, ale lepší vzájemný zápas. Barcelona na oba ztrácí jediný bod.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Granada - Elche 1:0 (63. Brahimi), Espaňol Barcelona - Levante 0:0, Valladolid - Vallecano 1:1 (8. vlastní Zé Castro - 45. Bueno), Bilbao - Getafe 1:0 (40. Susaeta), Pamplona - FC Sevilla 1:2 (90.+4 Acuňa - 27. Jairo, 45.+1 Bacca z pen.), Betis Sevilla - Atlético Madrid 0:2 (58. Gabi, 64. Costa), Valencie - Villarreal 2:1 (35. a 44. Fuego - 83. Dos Santos), Real Madrid - FC Barcelona 3:4 (20. a 24. Benzema, 55. Ronaldo z pen. - 42., 65. z pen. a 84. z pen. Messi, 7. Iniesta).

Zdroj: ČT sport