ČTsport

ČTsport
sobota 16. prosince 2017 Albína

Vrba: Jsme schopni hrát dobrý fotbal, který bude diváky bavit

Velikost textu:

Velký Týnec – Nový reprezentační kouč Pavel Vrba zopakoval, že do týmu počítá s hráči, kteří nesedí jen na lavičce. Na výjimečném trenérském setkání ve Velkém Týnci na Olomoucku to zdůraznil ve společnosti Karla Brücknera, Petra Uličného a Leoše Kalvody.

Reprezentační trenér Pavel Vrba
Reprezentační trenér Pavel Vrba

"Jsem přesvědčen, že hráči, kteří hrají ve Spartě nebo v Plzni, jsou lepší než ti, kteří třeba nehrají v průměrných bundesligových klubech. Chci dát prostor hráčům, kteří pravidelně hrávají," prohlásil Vrba. Podle něj úroveň domácí soutěže stoupá. "Z mého pohledu jde naše liga nahoru, ukazují to i výsledky v Evropských pohárech. To je nejpodstatnější," dodal.

S tím souhlasil i jeho velmi úspěšný předchůdce Brückner: "My se pořád podceňujeme, že jsme malí a slabí. Mně se to nelíbí."

Vrba je na začátku své mise plný optimismu. "Jsme schopni hrát dobrý fotbal, který bude diváky bavit, a věřím, že s ním budeme úspěšní," zdůraznil.

přehrát video
Vrba s Brücknerem si notovali: Liga jde nahoru

Ve vzduchu kinosálu ve Velkém Týnci podobně jako v celé zemi se pohupovala otázka, zda by byl Brückner ochoten pomáhat v realizačním týmu nového reprezentačního trenéra. "Je to ve fázi nějakých úvah. Ale kdybych se nějakým způsobem rozhodl, určitě bych to měl nejdříve oznámit kompetentním lidem z fotbalové asociace," řekl Brückner.

Pavel Vrba podepsal u reprezentace smlouvu na čtyři roky 12. prosince. Jeho asistenty jsou Karel Krejčí z Plzně a Zdeněk Svoboda ze Sparty.

Zdroj: ČT sport, iSport.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca 0:1
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca 0:1 vydáno před 49 minutami Na mistrovství světa klubů se začíná hrát o medailové pozice. Prvním na programu je duel o třetí místo, v němž domácí tým Al Džazíra ze Spojených arabských emirátů hraje ...
   • ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku
    Sport živě
    ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku vydáno před 2 hodinami Poblíž rakouského Innsbrucku svádějí bitvy v ledovém korytě nejlepší bobisté a bobistky. Závod žen ovládla podobně jako ve Winterbergu Němka Stephanie Schneiderová. Druhá skončila ...
   • Johannes Bö jel stíhačkové sólo, Krčmář se posunul na 22. místo
    Video
    Johannes Bö jel stíhačkové sólo, Krčmář se posunul na 22. místo aktualizováno před 27 minutami Druhé francouzské dějství souboje Johannese Bö vs. Martin Fourcade a druhé jasné vítězství pro Nora. Stíhací závod opanoval s naprostou převahou, na střelnici ani jednou nechyboval.
   • ŽIVĚ: Rusko – Kanada
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Rusko – Kanada aktualizováno před 7 minutami Channel One Cup má na programu pikantní střetnutí. Domácí Rusové hrají s velkým rivalem z Kanady. Sborná má velkou motivaci v utkání uspět, jelikož kromě vítězství na turnaji by ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.