Dohráno MOL Cup

Jiráček dvěma góly zařídil Wolfsburgu bundesligovou výhru

Berlín – Český fotbalový reprezentant Petr Jiráček se poprvé trefil v bundeslize, a hned dvakrát. Bývalý plzeňský středopolař zařídil v zápase 21. kola dvěma brankami vítězství Wolfsburgu 3:2 nad Freiburgem. Wolfsburg je v tabulce osmý, Freiburg zůstal na posledním místě.

Petr Jiráček za Wolfsburg
zdroj: ISIFA

Jiráček nastoupil na místě defenzivního záložníka a už po necelých pěti minutách hry otevřel skóre. Po rohu se k němu odrazil míč na zadní tyč a volný domácí hráč se prosadil přesnou křížnou střelou.

Hosté ale rychle vyrovnali a do poločasu to stihli ještě jednou, navíc ve 44. minutě uchránil Wolfsburg na brankové čáře od třetího gólu právě Jiráček. Ten byl také jediným střelcem druhé půle, když v 61. minutě napřáhl za obloukem velkého vápna a tečovanou střelou překonal brankáře Baumanna.