Slovensko - Česko

Střelec Guerrero dotáhl Peruánce k bronzu na Copa América

La Plata (Argentina) - Fotbalisté Peru porazili v utkání o třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky Venezuelu 4:1 a na turnaji získali první medaili od roku 1983. Hattrickem se o to zasloužil útočník Hamburku Paolo Guerrero. Soupeř z Venezuely nedokázal přetavit svou premiérovou účast mezi nejlepší čtveřicí na Copa América v cenný kov.

Favorizovaní svěřenci Sergia Markariana se v La Platě dostali do vedení krátce před poločasem, když přímočarou akci zakončil do prázdné branky Chiroque. Druhou branku Peru zaznamenal v 65. minutě nekompromisní ranou do šibenice Guerrero.

Největší překvapení turnaje z Venezuely dokázalo zápas zdramatizovat díky Arangově snížení, zápas ale definitivně rozhodl druhou brankou Guerrero v poslední minutě zápasu. V nastavení se proti otevřené defenzivě Venezuely prosadil ještě jednou a zpečetil hattrick.