ČTsport

ČTsport
úterý 24. dubna 2018 Jiří

Sparta ulovila další talent, vrací se Jirásek

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Sparta Praha pokračuje v získávání nadějných českých juniorů. Z Interu Milán se na Letnou vrací devatenáctiletý Milan Jirásek, který odmítl nabídku na prodloužení kontraktu v italském klubu a raději podepsal tříletou smlouvu v klubu, v němž vyrůstal. Informovali o tom hráčův agent Pavel Paska a personální ředitel Sparty Jakub Otava.

Trénink fotbalistů Sparty
Trénink fotbalistů Sparty
Otevřít galerii
 • Trénink fotbalistů Sparty autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2455/245446.jpg?1302256191
 • AC Sparta Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sparta o talentovaného záložníka kdysi nečekaně přišla a Jirásek získával ostruhy na Apeninském poloostrově. Loni nastupoval pravidelně v základní sestavě v italské juniorské soutěži a Milánští si chtěli jeho služby pojistit i do budoucna.

"Měl nabídku na tříletou smlouvu, ale znamenalo by to chodit na roční hostování po jiných klubech. Proto jsme s hráčem zvolili jinou cestu a návrat do Česka," uvedl Paska. "Milan má obrovský potenciál, který už prokazoval v juniorce Interu. Teď bude nabírat kondici a připojí se k prvnímu týmu," doplnil Otava.

Jirásek je juniorský reprezentant, český dres oblékl už ve 23 zápasech a vstřelil sedm gólů. Na Letné potká řadu dalších reprezentačních mladíků, které Sparta získala během letního přestupního termínu. V předchozích týdnech podepsala víceleté kontrakty s Jakubem Brabcem (Žižkov) a Lubošem Adamcem (Juventus Turín), místo odchodu do zahraničí zde natrvalo zakotvil i Lukáš Juliš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.