Plzeň na startu přípravy deklasovala Domažlice

Plzeň - Fotbalisté Plzně se na úvod přípravy nepárali s třetiligovými Domažlicemi. Nad západočeskými rivaly zvítězili vysoko 5:1, a to především díky čtyřem gólům ve druhém poločase. Premiéru v dresu Viktorie si odbyli v defenzivě Tomáš Hájek a Slovinec Erik Janža.

Přípravné utkání Plzně s Domažlicemi
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Favorita poslal do vedení v desáté minutě proměněnou penaltou Hořava, ale krátce před pauzou vyrovnal bývalý útočník Plzně Fořt. Do druhého poločasu naskočili i stoper Hájek s levým bekem Janžou. "Chtěl bych se o to tenhle půlrok poprat a uvidí se, může se stát cokoli," nastínil Hájek svůj úmysl prosadit se do sestavy obhájců titulu.

Viktoria po změně stran dominovala a mezi 57. a 65. minutou dala čtyři branky, o které se postarali mladíci Piroch s Hlavatým, Zeman z druhého pokutového kopu a Poznar.

V dalším přípravném duelu Plzeň v sobotu dopoledne přivítá druholigové Ústí nad Labem.

Plzeň v přípravě přejela Domažlice 5:1

Výsledky přípravných utkání

Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 5:1 (1:1)

Branky: 10. Hořava z pen., 57. Piroch, 59. Hlavatý, 62. Zeman z pen., 65. Poznar - 40. Fořt.

Sestava Plzně:

I. poločas: Sváček - Řezník, Hejda, Piroch, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela, Chrien, Kovařík - Krmenčík.

II. poločas: Sváček - Matějů, Hájek, Piroch, Janža - Hlavatý, Hromada - Kopic, Suchan, Zeman - Poznar. Trenér: Pivarník.

Fastav Zlín - AS Trenčín 2:2 (2:2)

Branky: 3. a 15. Jensen - 35. a 41. Nwofor.

Sestava Zlína:

I. poločas: Dostál - Matejov, Jugas, Gajič, Hubáček - Štípek, Živulič, Traoré, Masař - Jensen, Fantiš.

II. poločas: Šiška - Pazdera, Janíček, Bačo, Nečas - Kopečný, Hnaníček, Holík, Bartolomeu - Jordan, Jensen (60. Chwaszcz). Trenér: Páník.