středa 18. října 2017 Lukáš
17. KOLO SYNOT LIGY

Kadlec se uvedl dvěma góly a Sparta přehrála Příbram 4:1

aktualizováno 23. 2. 2015 20:00

Praha - Vynikající start do svého půlročního hostování ve Spartě zažil Václav Kadlec. Útočník Frankfurtu po svém příchodu na hřiště v průběhu druhé půle vstřelil vítězný gól a pečetil na konečných 4:1 proti Příbrami. Středočeši přitom vedli díky vlastnímu gólu Kadeřábka, jenže Lafata ihned nato srovnal. Po nepřesvědčivém prvním poločasu se sparťané ve druhé půli dostali do tempa a nakonec zaslouženě zvítězili.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z utkání Sparta - Příbram.

Sestavy

Sparta: Štěch – Kadeřábek, Mario Holek, Brabec, Nhamoinesu – Vácha – Dočkal, Matějovský, Shala, Krejčí – Lafata.
Náhradníci: Miller – Kadlec, Mareček, Konaté, Kováč, Řezníček, Podaný.

Příbram: Boháč – Matějů, Hájovský, Zápotočný, Divíšek – Nitrianský, Suchan, Pilík, Hnaníček, Krameš – Fillo.
Náhradníci: Krbeček – Krbeček, Mareš, Polanský, Tregler, Hronek, Šindelář.

2.

Utkání začíná, Sparta téměř nepřetržitě drží míč a snaží se kombinovat. Dobrý náběh do vápna měl v úvodních vteřinách Krejčí, jenže nedokázal sklepnout do gólové příležitosti.

6.

Sparta, respektive Matějovský, se snaží o dlouhé pasy za obranu na nabíhající záložníky, Shala ani Krejčí však na míč nedosáhli podle svých představ. Sparta diktuje tempo hry.

8.

Lafata se dostal k hlavičce po rohovém kopu, jenže kontakt s míčem nebyl ideální a Příbram odkopává.

9.

Špatná příbramská rozehrávka, Sparta sbírá balon a Krejčí si sbíhá po levé straně, ale je faulován. Přímý kop.

10.

Dobrá sparťanská příležitost, Dočkal nebezpečně odcentroval, ale míč byl odvrácen, ke střele z první se dostává Costa, ale střela jde těsně nad.

13.

Hnaníček se dral za míčem po levé straně, ale Holek odkopl do autu. Příbram nakopává centr do vápna, ale balon byl odvrácen. Hosté se poté poprvé pokusili o trpělivou rozehrávku, ta však postrádala kloudnou myšlenku a Sparta znovu sbírá míč.

15.

Dočkalova slušná rána z pětadvaceti metrů, ale Boháč střelu mířící k levé tyči s přehledem kryje.

18.

Sparta sice vyhrává většinu soubojů a výborně napadá soupeře, jenže nedokáže si vytvořit delší sérii přihrávek, Příbram dobře posunuje svůj obranný blok a vykrývá prostory.

20.

Spartu trápí pomalá rozehrávka ve středu hřiště, tu však doprovází minimální pohyb útočících hráčů.

22.

Po dlouhé době nadějná situace pro Spartu po centru z levé strany, po níž následuje rohový kop, po standardní situaci však přichází nepřesnost v kombinaci Letenských a míč končí v zámezí.

24.

Parádní šance pro Spartu, Costa si skvěle naběhl na levé straně a poslal jedovatý přízemní centr před bránu, na odražený míč zareagoval Dočkal a dostal se ke střele, tu však z brankové čáry odhlavičkoval Zápotočný.

26.

Po výborné příležitosti následují další jalové pokusy o kombinaci ze strany Sparty, Příbram však výborně brání, rozestupy mezi obrannou a záložní řadou jsou minimální a Letenským se tak těžko prosazuje.

27.

Dobrá akce Sparty z pravé strany, Zápotočný však míč v obležení dvou soupeřů odvrací do bezpečí.

29.

Faul Jakuba Brabce těsně před šestnáctkou Sparty, Příbram má k dispozici dobrou standardní situaci, ke které se chystá Pilík.

30.

Nadějná Pilíkova rána, která obstřelila zeď, a Štěch se musel vytáhnout s dobrým zákrokem.

32.

Sparťané potřebují na přihrávku dva či tři doteky, nechodí instinktivně do náběhů, Dočkal snad i z menší frustrace fauloval poté, co se nedostal jako první k míči.

34.

Dobrá příležitost pro Spartu, Krejčí se po náběhu pokusil o střelu z prvního doteku, ale Boháč sbírá míč.

37.

Příbram vede 1:0!

37.

Na přímý kop Pilíka zareagoval jako první Hájovský, který sklepl pro Zápotočného, jeho pokus o střelu si pak srazil do brány Kadeřábek.

1 2 3 »

Sparta nastoupila jen s jednou zimní posilou v sestavě - v záloze se objevil Shala, který přišel nahradit Hušbauera. Mezi náhradníky zůstali navrátilec z bundesligového Frankfurtu Kadlec s Řezníčkem, jenž na Letné hostuje z Příbrami.

Domácí měli od začátku navrch, ale jediným výrazným výsledkem byl Dočkalův pokus, který na brankové čáře vyhlavičkoval stoper Zápotočný. Příbram se na sparťanskou polovinu podívala jen dvakrát, ale na vedení to stačilo. V 37. minutě si Pilíkův centr srazil do branky Kadeřábek.

Radost hostům ale vydržela jen dvě minuty, protože po Dočkalově přihrávce srovnal zblízka Lafata. Letenský kapitán si připsal jedenáctou branku v sezoně a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucí dvojici Došek (Slovácko), Škoda (Slavia). V závěru půle mohl přidat Lafata další trefu, ale rozhodčí ji kvůli ruce neuznal.

Druhý poločas začal stejně jako první a v 54. minutě se dostal na hřiště i Kadlec. Útočník nahradil Shalu a hned se dostal do velké šance, sám před Boháčem ale netrefil míč. V 57. minutě už však mířil přesně a po Matějovského přihrávce poslal Spartu do vedení. O chvíli později mohlo být srovnáno, napadající Fillo ale Štěchovo zaváhání v rozehrávce nepotrestal.

Sparta tak dostala možnost vedení pojistit a v 70. minutě se o to postaral vlastní brankou Nitrianský, který tečoval Krejčího přímý kop. Definitivní tečku dal zápasu Kadlec, který osm minut před koncem ve skluzu využil Krejčího přihrávku.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:1 (1:1)

Branky: 57. a 82. Kadlec, 39. Lafata, 72. vlastní Nitrianský - 37. vlastní Kadeřábek. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban. ŽK: Vácha, J. Brabec - Divíšek. Diváci: 8062.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček), Shala (54. Kadlec) - Dočkal (85. Konaté), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.
Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík, Hnaníček, Krameš (89. Krbeček), Divíšek (85. Mareš) - Suchan (75. Hronek) - Fillo. Trenér: P. Tobiáš.

Vítězslav Lavička: "Věděli jsme, jak odstartovali soupeři nejblíže kolem nás, proto jsme měli v úmyslu odpovědět podobně. Naše vítězství se ale nerodilo lehce, i když je konečný výsledek výrazný. Důležitý moment bylo vyrovnání na 1:1. Do té doby jsme měli problém prosazovat se přes dobře bránící hluboký blok Příbrami. Navíc jsme nešťastnými fauly nabídli soupeři standardky, z nichž jednu využil. Proto bylo důležité, že jsme rychle odpověděli a ještě do poločasu srovnali. U Vaška Kadlece jsme věděli, že má obrovskou chuť do fotbalu, přímo z něj v trénincích vyzařovala. Jeho nasazením jsme chtěli zkvalitnit ofenzivu, jelikož na Shalovi byla vidět nervozita. A Kadlecův gólový přínos byl zásadní."
Pavel Tobiáš: "Pro nás to byl těžký zápas. V tomto složení to bylo asi naše maximum. Škoda zbytečných gólů, protože to byly naše chyby. Kadlecovi jsme to hodně usnadnili, z padesáti procent jsme si ty góly dali sami. Poprvé ve své kariéře jsem postavil dva dorostence do základu a ještě na Spartě. Ale nebyla to ani tak odvaha, spíše nutnost, protože jsme moc jiných variant neměli. Absence Bednáře a Zemana pro nás byly zásadní a sebralo to tak 50 procent naší ofenzivní síly. Neměli jsme klasického útočníka, i když Fillo na hrotu odvedl dobrou práci. Pro naše mladé kluky to ale byla cenná zkušenost."