středa 20. září 2017 Oleg
GAMBRINUS LIGA

Sparta předvedla nejlepší venkovní výkon na jaře, Duklu porazila 3:1

aktualizováno 20. 4. 2014 20:52

Praha – Sparta učinila další krok k titulu, když zvítězila na Julisce prakticky před domácí kulisou 3:1. Letenští nepustili Duklu k žádné stoprocentní příležitosti až na zbytečnou chybu ve Vaclíkově rozehrávce, kterou potrestal Pospěch. Hušbauer se díky dvěma trefám dostal do čela tabulky střelců. Z utkání jsme vám přinesli on-line reportáž.

1.

Dobrý den, vítáme vás u on-line textového přenosu z utkání Dukla - Sparta.

1.

Sestavy:

Dukla: Rada – Romera, Štětina, Mat. Hanousek, Božič – Berger, Hlinka, Mar. Hanousek, Gedeon, Mareš – Pospěch. Náhradníci: Tetour – Jeřábek, Hanzel, Ouedraogo, Černý, Engelmann, J. Marek.
Sparta: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš – Dočkal, Hušbauer, Vácha, Matějovský, Krejčí – Lafata. Náhradníci: Švenger – Brabec, Přikryl, Mareček, Vacek, Konaté, Bednář.

3.

Sparta vede! Na nádherný nadýchaný centr od Matějovského za obranu si naběhl Kadeřábek a dotlačil míč za vybíhajícího Radu. Skvělý start v podání Letenských.

6.

Výborný začátek od Sparty, která většinu času pohodlně kombinuje na polovině Dukly. Ta se těžko vymaňuje z tlaku Letenských a nedostává se do příležitostí.

9.

Špatná rozehrávka od Vaclíka, míč sbírá Berger a kombinuje s Pospěchem, Hybš však míč vypichuje a je faulován.

11.

Lafata se dostal k hlavičce po centru zleva, ovšem míč netrefil podle svých představ.

13.

Romera se protáhl mezi zálohou Sparty, nakonec však podle očekávání nepřešel přes celou její sestavu. Hosté jdou do protiútoku, ten však naráží na nepovedené finální přihrávce.

18.

Nádherná Hušbauerova rána z halfvoleje, která končí gólem!

18.

A další Dočkalova asistence. Ten obdržel na hranici šestnáctky míč od Kadeřábka, přenechal jej Hušbauerovi, kterému stačil jeden dotek a poté poslal míč do pravého horního rohu Radovy branky.

23.

Dukle se nedaří praktikovat svůj styl hry založený na kombinaci po zemi, hráči Sparty výborně napadají a efektivně obsazují útočící hráče, kteří nemají čas na odehrání. Sparťané se však nyní nepouštějí do bůhvíjaké ofenzivy a kombinují povětšinou na půlící čáře.

25.

Centr Kadeřábka z pravé strany, náběh Krejčího, hlavičkový souboj však vyhrává Štětina a Sparta má rohový kop.

26.

Toho Letenští nevyužívají nejlépe, Dukla jde do protiútoku a Mareš vybojoval standardní situaci.

28.

Výborně zahraný centr od Bergera na Vaclíkovu zadní tyč, ale nikdo se k hlavičce nedostal.

30.

Vaclík dobře zasáhl proti centru Dukly, ta se nadále snaží kombinovat na polovině Sparty, chybí však náběhy od hráčů bez míče.

33.

Velký závar před Radovou bránou, obrana Dukly si neví rady, ovšem sparťané nebyli dostatečně důrazní v koncovce.

37.

Další pasáž s kombinací Sparty na půlící čáře, hosté dobře drží míč od kopaček domácích - měli ho ve své moci po 63 % dosavadního průběhu zápasu.

40.

Hanouskův průnik po levé straně, nakonec se mu však míč zapletl na patách a míč sbírají Sparťané.

44.

Standardní situace pro Spartu po faulu Romery.

45.

Perfektní signál od Sparty, Kadeřábek nahrává do šestnáctky na nabíhajícího Matějovského, ten pálí na Radu, který reaguje výborně i přes shluk hráčů stojících před ním.

45.

Konec prvního poločasu. Sparta byla na Julisce dominantní a předvádí patrně nejlepší výkon na venkovním hřišti v jarním průběhu sezony.

1 2 3 »

Sparta v posledním utkání na Julisce v rámci pohárového čtvrtfinále prohrála 1:2, dnes však začala perfektně. Už ve třetí minutě Matějovský našel u pravé tyče Kadeřábka, jehož střela podél vybíhajícího gólmana Rady se jen tak tak dokutálela až do sítě. Hosté kontrolovali hru a za čtvrt hodiny udeřili podruhé. Záložník Hušbauer zhruba z dvaceti metrů napřáhl a krásně se trefil do horního růžku.

Dukla se k ohrožení soupeřovy branky prakticky nedostávala. Naopak těsně před pauzou Matějovského tvrdou ránu po rohovém kopu s obtížemi vyrazil Rada. Po přestávce sice Dukla zvýšila aktivitu, Sparta však i nadále zápas s přehledem kontrolovala a po rychlém brejku se dočkala třetí branky. Postaral se o ni v 70. minutě opět Hušbauer, který se tak posunul do čela pořadí ligových střelců o gól před spoluhráče Lafatu.

Domácím se podařilo snížit až patnáct minut před koncem díky chybné rozehrávce brankáře Vaclíka. Pospěch si po střele do prázdné branky připsal dvanáctý gól v sezoně, šlo však už jen o čestný úspěch. Dukla ani na šestý pokus nedokázala Spartu v lize porazit.

Dukla Praha - Sparta Praha 1:3 (0:2)

Branky: 75. Pospěch – 18. a 70. Hušbauer, 3. Kadeřábek. Rozhodčí: Nenadál – Moláček, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek  Přikryl. Diváci: 6 872.

Dukla: Rada – Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek  Berger, Hlinka, Marek Hanousek (46. Engelmann), Gedeon (88. Marek), Mareš (79. Černý)  Pospěch. Trenér: Kozel.

Sparta: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš  Dočkal (75. Přikryl), Hušbauer (80. Vacek), Vácha, Matějovský, Krejčí  Lafata (88. Bednář). Trenér: Lavička.

Luboš Kozel (Dukla): "Nezachytili jsme začátek zápasu. De facto z první akce jsme inkasovali a tím pomohli Spartě do klidu, zatímco naše sebevědomí šlo dolů. Soupeř krásnou střelou přidal druhou branku a byl v pohodě. My jsme se snažili, ale rozdíl ve výkonu mužstev v prvním poločase byl patrný. Dvacet pětadvacet minut druhé půle jsme možná měli herní převahu nebo aktivitu, ale vyprodukovali jsme chybu, kterou Sparta svou zkušeností okamžitě potrestala a utkání rozhodla. S výkonem ve druhém poločasu můžu být spokojenější, ale vítězství Sparty je naprosto zasloužené a asi jí můžeme pomalu pogratulovat k titulu."

Vítězslav Lavička (Sparta): "Podařil se nám vstup do zápasu. Ty dva rychlé góly pak určily průběh zápasu. Hlavně v prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou, hráli jsme aktivně, zodpovědně a důsledně. Byli jsme nebezpeční směrem dopředu a měli další příležitosti. Druhý poločas jsme měli dál hru pod kontrolou, ale už nám chyběla taková nebezpečnost směrem k soupeřově brance jako v první půli. Přidali jsme třetí branku, zápas se zdál rozhodnutým, ale pak jsme udělali jednu chybu při rozehrávce a soupeř nás za ni potrestal. Titul je zase o kus blíž. Je příjemné vidět náskok třinácti bodů na druhou Plzeň. Dokud však existuje byť teoretická naděje, aby nás soupeři dohnali, ještě není čas na slavení."