Golf Time

Bohemians se s Jihlavou rozešli smírně

Jihlava – Další důležitý bod v boji o záchranu uhráli Bohemians 1905. V utkání s Jihlavou sice dlouho byli horším týmem a po brance Masopusta dokonce prohrávali. Ještě do poločasu však dokázal srovnat stav zápasu Lietava, který dorážel míč po Radově střele, jež trefila tyč. V samém závěru mohl strhnout vítězství na stranu Jihlavy Harba, nejlepší střelec Vysočiny však v nastavení trefil jen tyč branky Bohemians a utkání tak skončilo 1:1.

Utkání Jihlava - Bohemians 1905
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

On-line textový přenos

90.

V utkání už se nic nestane, rozhodčí ukončil duel za stavu 1:1.

90.

Harba trefuje opo Vaculíkově přihrávce jen tyč.

90.

Po faulu na Mešanoviče má k dispozici Jihlava standardku z výhodné pozice. Možná poslední velká šance utkání.

90.

Bohemians střídají.

Horu nahrazuje Šmíd.

87.

V obrovské šanci se zjevil po Jánošově centru Vaculík. S prudkou střelou si ale poradil brankář Berkovec a uchránil nerozhodný stav.

88.

Lietava už zdržuje u rohového praporku.

87.

86.

Jihlavští nediokázali vytěžit nic ze závaru ve vápně, z protiútoku nezakončil Hora.

85.

Jeremko se svou útočnou snahou neuspěl, Harba si na druhé straně nevedl o mnoho lépe.

83.

Nerada nahradil Budínský.

82.

Obrovskou chybu v domácí rozehrávce nedokázal využít Nerad.

81.

standarní situaci ze 30 metrů nevyřešil ideálně jihlavský Vaculík. Pro jeho centr si došel brankář Berkovec.

80.

Lietava vypálil tvrdě směrem na jihlavskoiu branku. Gólman Hanuš však byl na svém místě a pokus vyrazil daleko před sebe.

79.

Nerad se odhodlal ke střele, skrz klubko hráčů ale míč neměl šanci projít.

77.

Lietava se probíjel do útoku, na křídle nalezl Nerada. Jeho centr ovšem nikoho nenašel.

74.

Jihlava střídá

Kolouška nahradil Karlík.

73.

Na trávníků zůstal ležet nerad. Rozhodčí přerušil hru, záložník Bohemians ale je už na nohou.

72.

Mesanovič hledal před brankou Harbu, již předtím se ale dostal s míčem za autovou čáru.

69.

Jeremenko se okamžitě po svém příchodu ocitl v šanci. Namísto střely ale uklouzl.

67.

Bohemians střídají

Bartka nahradil Jeremenko.

66.

Masopusta nahradil Kukol.

64.

Nerad se dobře protáhl obranou soupeře, Lietava se ale kličkami připravil o příležitost vystřelit.

64.

Bartkův centr žádného z Klokanů nenalezl, přesto Bohemians zahrávali roh, ovšem ke střele se nedostali.

63.

Tentokrát sebral odpískaný ofsajd šanci Bohemians.

62.

Teď Harba poslal velmi špatný centr do vápna Bohemians.

61.

Harba se pokusil o nůžky. Místo míče však nebezpečně zasáhl bránícího Jindřiška.

59.

Jihlavskou šanci zastavil odpískaný ofsajd.

58.

Útočná snaha Bohemians skončila nepřesnou Bartekovou přihrávkou.

58.

Pauschek unikl po pravé straně, nacentroval ale jen do náruče gólmana Hanuše.

56.

Po rychlém protiútoku se dostal ke střele Harba, ale Berkovec se zaskočit nenechal.

55.

Bohemians kopali dva rohové kopy v rychlém sledu po sobě. Závar po druhém z nich však suverénně vyřešil brankář Hanuš.

51.

Rada ztratil míč na polovině soupeře a ztrátu řešil důrazným skluzem na kotník, za který měla následovat žlutá karta. Sudí Franěk však zůstal v klidu.

49.

Oba týmy měly problémy překonat střed hříště. Prudkou ránu z velké dálky nakonec vyslal jihlavský Harba, střela ale šla několik desítek centimetrů nad břevno.

48.

Rýsoval se rychlý protiútok Jihlavy, Harba však akci zazdil nepovedenou patičkou.

46.

Jihlava střídá.

Mesanovič nahradil do druhého poločasu Jungra.

46.

Rozhodčí právě zahájil druhý poločas utkání.

45.

Žádný z týmů se do šance nedostal a první poločas končí za stavu 1:1.

45.

Bude se nastavovat jediná minuta.

43.

Klokani po vstřelené brance ožili a tlačí se do útoku.

39.

Bohemians právě vstřelili branku!

Rada zatočil svou dalekonosnou střelu jen na břevno, u odraženého míče však byl nejrychleji Lietava, který se zblízka nemýlil.

38.

Po delší době se podařilo Bohemians strávit nějaký čas na polovině Jihlavy. Jindřišek nalezl za obranou neběhnuvšího Horu, který v největší šanci klokanů v utkání mířil k přední tyči. Branku však minul.

36.

Harba táhnul další rychlý útok Jihlavy. Obrana Boheamins ale nebezpečí odvrátila již v samém zárodku.

33.

Šourek hlavičkoval po rohovém kopu Vysočina jen mimo tři tyče.

33.

Další centr do pokutového území Bohemians, opět však bez zakončení.

32.

Nerad si nevymodlil faul před pokutovým územím Jihlavy.

30.

Harba se brilantně uvolnil u rohového praporku, jeho centr však nikoho ze spoluhráčů nenalezl.

28.

Koloušek pálil z hranice pokutového území. Jeho střela však o několik metrů minula brankovou konstrukci, brankář hostí navíc dráhu míč bez obtíží kontroloval.

27.

Masopust zakládá další útok Jihlavy, Brabec si však na míč počkal.

26.

Další závar v pokutovém území Bohemians tentokrát končí faulem na Brabce.

24.

Další nebezpečný útok Jihlavy tentokrát zastavil špatnou řihrávkou Koloušek.

23.

Po delší době se do plynulejší kombinace dostali Bohemians. Aktivita Pražanů však skončila nepřesnou přihrávkou na Pauscheka.

22.

V dobré pozici se z ničeho nic ocitl Vaculík. Obrana Bohemians však dokázal míč zblokovat.

21.

Tak tak že kolmá přihrávka nenašla za obranou Jihlavy Lietavu. Útočník Bohemians však míč nedostihl.

20.

Harba zkusil vystřelit z ostrého úhlu, jeho střela však míří vysoko nad.

19.

Masopust se už už řítil do další šance. Erich Brabec si však poradil a Bohemians rozehrávají od vlastní branky.

16.

Jihlava právě vstřelila branku!

Masopust si skvěle naběhl za obranu Bohemians. Dokonalou přihrávkou ho nalezl Jánoš a Masopust si tváří v tvář brankáři Berkovcovi poradil. Z prvního dotyku poslal míč mezi nohami brankáře do sítě a Jihlava doma vede.

14.

Dvojice Harba - Jungr připravila solidní palebnou pozici pro Masopusta. Obrana Bohemians však dokázala jeho střelu zblokovat.

11.

Nerad hledal Horu za obranou Vysočiny. Ofsajd se nepískal, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

10.

K prvnímu ohrožení branky se málem dostali Bohemians. Bartekova střela ale šla hodně nad břevno.

9.

Vysunutá obrana domácích slavila úspěch. Vaculíkův centr však skončil pouze v rukavicích brankáře Berkovce.

8.

Jihlava vysouvá presink a komplikuje hostující rozehrávku.

8.

Lietava vybojoval balón, přihrávka však našla jednoho z Klokanů v ofsajdu.

6.

Kombinaci Jihlavy po pravé straně si hostující obránci už pohlídali.

5.

Další Masopustova přihrávka tentokrát díky zákroku jednoho z obránců Harbu nenalezla.

4.

První vážnější příležitost duelu. Masopust pronikl do pokutového území a z pravé strany hledal dobře postaveného Harbu. Ten však zakončit nedokázal.

3.

Protiútok klokanů skončil špatnou přihrávkou.

2.

Jihlava chtěla po rozhodčím odpískání zákroku na Harbu před pokutovým území, sudí však volání domácích nevyslyšel.

1.

Centr na zadní tyč nadělal gólmanovi Hanušovi velké problémy, ke střele se však Bohemians nedostali.

1.

Klokani se okamžitě vrhli do útoku a vybojovali rohový kop.

0.

Rozhdočí právě zahájil duel mezi Jihlavou a Bohemians.

2014-04-18 20:15:58

Hráči obou týmů již jsou na hrací ploše a utkání může co nevidět začít.

2014-04-18 20:14:52

Sestava FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek – Jánoš, Koloušek – Masopust, Jungr, Vaculík (C) – Harba.

Sestava Bohemians Praha 1905: Berkovec – Pauschek, Krch, Brabec, Kalina – Jindřišek (C), Rada – Nerad, Hora, Bartek – Lietava.

2014-04-18 20:13:53

Jihlava aktuálně drží se ziskem 30 bodů osmou pozici v prvoligové tabulce. Tým z Vysočiny na jaře pod vedení trenéra Petra Rady výrazně ožil, v posledních šesti kolech získal 14 bodů a poskočila do horní poloviny tabulky mimo bezprostřední ohrožení.

2014-04-18 20:12:48

Bohemians 1905 patří s 22 body momentálně sestupová 15. příčka. Případné vítězství by však pražský tým minimálně do zítřka posunulo až na 12. pozici. Bohemians v pěti utkání, které odehráli pod novým trenérem Lukášem Klusáčkem pouze jednou nebodovali a v poslední utkání dokázali porazit Teplice 3:1.

2014-04-18 20:11:44

Vítejte u předehrávky 25. kola Gambrinus ligy mezi Jihlavou a Bohemians 1905.

Jihlava vstoupila do duelu aktivně a už ve čtvrté minutě po individuálním průniku Masopusta do vápna Klokanů mohla jít do vedení. Kanonýr domácích Harba ale nedokázal šanci využít a jeho slabá střela skončila mimo Berkovcovy tři tyče. Po necelé čtvrthodině hry se skóre už ale změnilo. Jánoš vyslal centrem ze středu hřiště po pravé straně do úniku Masopusta, jenž sám postupoval na gólmana hostů a střelou mezi nohy poslal Jihlavany do vedení.

Hosté, kteří s Vysočinou neprohráli ve vzájemném duelu víc než sedm let, se dlouho nedokázali dostat do hry. Až v posledních osmi minutách první půle domácí tým zatlačili. Nejprve ve 37. minutě našel Jindřišek ve vápně Horu, ale jeho střela rozvlnila jen boční síť. O tři minuty později už se hostujícímu týmu ale přece jen podařilo srovnat skóre.

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): "S bodem jsem spokojený. Úplně spokojený budu, až budeme úplně zachránění. Zatím je ta má radost taková poloviční. V závěru si Jihlava vypracovala dvě šance a mohla rozhodnut, přiznám se, že nám při tyčce Harby zatrnulo. Stejně jako chvilku před tím při šanci, kterou Berkovec chytil."

Petr Rada (trenér Jihlavy): "Pro nás je ta remíza hodně zasloužená, protože Bohemka nás ve druhém poločase přehrávala. My jsme jí ještě prakticky sami připravili tři šance po našich chybách. Doma jsme chtěli zvítězit, dostali jsme se do vedení krásným gólem a měli tam i další náznaky šancí. Bohužel jsme inkasovali ve chvíli, kdy jsme si už mysleli, že první poločas dohrajeme."

Ze 22 metrů vypálil na jihlavskou branku Rada, jeho projektil dokázal Hanuš vytěsnit na břevno, od kterého se ale míč odrazil k dobíhajícímu Lietavovi a ten dorážkou srovnal. Domácí kouč Petr Rada na inkasovaný gól těsně před pauzou zareagoval tím, že do druhé půle na místo nevýrazného Jungra poslal na hrot vedle Harby dalšího útočníka Mešanoviče, ale Bohemians i po přestávce potvrzovali pod Klusáčkem zlepšenou formu.

Přestože se hráči Bohemians více tlačili za vítězným gólem než domácí, byli to paradoxně Jihlavané, kdo měl největší možnost získat všechny body. V závěru nejprve po přihrávce Mešanoviče mohl rozhodnout kapitán Jihlavy Vaculík, ale Berkovec jeho pokus z osmi metrů vyrazil na roh. A v nastavení zahrávali domácí přímý kop, po překvapivém signálu trefil ale Harba jen tyč.

FC Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1) Branky: 15. Masopust - 40. Lietava. Rozhodčí: Franěk - Paták, Štěrba. Diváci: 3 348.

Jihlava: Hanuš - Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek - Jánoš, Koloušek (73. Karlík) - Masopust (66. Kukol), Jungr (46. Mešanovič), Vaculík - Harba. Trenér: Rada.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Krch, Brabec, Kalina - Jindřišek, Rada - Nerad (82. Budínský), Hora (90. Šmíd), Bartek (68. Jeremenko) - Lietava. Trenér: Klusáček.